Prsia tabuľka veľkosti

Tabuľka veľkosti prsiaHoci sa to častokrát možno nezdá, tak vzhľad a niekedy aj to akú veľkosť majú prsia riešia oveľa viac ženy, než samotní muži. Prsia znamenajú pre ženu to, čo pre mužov penis. Len máloktorá žena môže s pokojným svedomím povedať, že by na svojich prsiach vôbec nič nevylepšila. Ženy často trápia rôzne záležitosti súvisiace s prsiami ako napríklad ich veľkosť, tvar, nesúmernosť, rozlievania do strán a rôzne ďalšie.

Kvalitné podprsenky v dnešnej dobe však dokážu naozaj veľké zázraky. Takže, dámy, čo nie je nadelené od prírody, sa dá vylepšiť kvalitnou spodnou bielizňou.

Tabuľka veľkosti prsia

Ako zmerať veľkosť pŕs

Zistiť správnu veľkosť poprsia môžete dvoma spôsobmi – buď v predajni, kde budete skúšať také množstvo podprseniek, až bude jedna presne sedieť na vaše prsia, alebo doma a to pomocou merania. Na to, aby ste mohli takéto meranie doma absolvovať, potrebujete len tri pomôcky – krajčírsky meter, papier a pero.

Samotná veľkosť pŕs sa určuje z rozdielu obvodu hrudníka pod prsiami a obvodu cez prsia. Týmto rozdielom sa dá ľahko odvodiť veľkosť košíčkov u podprseniek.

Obvod pod prsiami merajte krajčírskym metrom. Merajte tesne pod prsiami. Meter by mal byť natiahnutý, ale nemal by sa príliš zarezávať do kože.

Obvod cez prsia merajte v najširšej časti hrudníka. Priamo cez bradavky u žien a v podpazuší u mužov.

Pre zaujímavosť podľa niektorých štatistík a prieskumov, slovenské ženy nosia najčastejšie košíčky veľkosti D.

VeľkosťVeľkosť prsia (v cm)
AA0-12
A12-14
B14-16
C16-18
D18-20
E20-22
F22-24
G24-26
H26-28
I28-29

Mohlo by vás zaujímať aj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button