Tabuľky veľkosti hokej

Tabuľky veľkosti hokejNa tejto stránke nájdete tabuľky veľkosti, ktoré súvisia s hokejom. Tabuľka veľkosti hokejového ihriska, veľkosti puku a hokejky.

Ľadový hokej sa definuje ako tímový šport, ktorá sa odohráva na ľade. Podľa štatistík sa jedná o jeden z najrýchlejších športov na svete. Nielen že hráči dosahujú vysokých rýchlostí, ale vystrelený puk často presiahne aj rýchlosť 200 km/h.

Hracia doba sa delí na 3 tretiny po 20 minútach. Na ľade sa pohybuje 6 hráčov z každého tímu. Každý tím môže mať maximálne 22 hráčov, vrátane 2 brankárov. Optimálna dĺžka striedania je 40 sekúnd.

Neoddeliteľnou súčasťou hokeja sú aj rozhodcovia. Zvyčajne bývajú 4, z toho sú 2 hlavné a 2 čiaroví.

Tabuľky veľkosti hokej

Veľkosti hokejové ihrisko

Tabuľka veľkosti hokejové ihrisko

Šírka26-30m
Dĺžka56-61m
Zaoblené rohy s polomerom:7-8,5 m

Veľkosti hokejový puk

Veľkosť hokejový puk

Průměr7,62cm
Výška2,54 cm
Tloušťka2,54cm
Hmotnost156 - 170g

Tabuľka veľkosti hokejky

Tabuľka veľkosti hokejky

Hokejka je nepostrádateľnou súčasťou výstroja každého hokejového hráča. Predtým obľúbené drevo sa postupne nahradilo karbónovým kompozitom. Za jeho veľkú výhodu sa považuje nízka hmotnosť a možnosť vrstvenia materiálu.

Ak vyberáte hokejku, tak ideálna dĺžka hokejky by mala byť taká, že hokejka by mala bez toho aby človek stál na korčuliach dosahovať k nosu. S korčuľami by mala hokejka siahať zhruba pod bradu.

Za nepísané a overené pravidlo sa považuje aj to, že útočníci by mali mať mierne kratšiu hokejku a obrancovia naopak dlhšiu.

Brankárska hokejka sa od hokejky hráča líši v tom, že nesmie byť širšia než 9 cm, okrem čepele, ktorá nesmie byť širšia ako 11,5 cm.

V prípade, že si sami netrúfate vybrať vhodnú hokejku, navštívte špecializovaný obchod, kde vám s výberom poradia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button