Klobúky tabuľka veľkosti

tabuľka veľkosti klobúkyNa tejto stránke nájdete tabuľku veľkosti klobúkov. Istotu dobre padnúceho klobúku získate tým, že si ho vyskúšate priamo v obchode. Ak túto možnosť nemáte, je potreba veľkosť vyberať aspoň podľa obvodu hlavy. Daný obvod premerajte krajčírskym metrom v miestach, kde budete chcieť klobúk nosiť. Najčastejšie to býva nad ušami, tam kde sa klobúk dotýka čela a tyla hlavy.

V prípade, že sa nameraná hodnota pohybuje medzi dvoma číslami, siahnite vždy radšej po väčšej veľkosti. Väčší klobúk je možné zmenšiť, avšak malý klobúk nijako nezväčšíte. Väčšia veľkosť klobúka sa dá jednoducho upraviť na menšiu vložením slabého prúžku molitanu alebo podobného materiálu pod potnú pásku.

Univerzálne klobúky sú určené pre obvod hlavy od 56 cm do 60 cm.

V porovnaní s čiapkou je klobúk väčší a prepracovanejší. Na spodnej časti má široký, plochý okraj, zvaný strecha obopínajúci celý jeho obvod. Najčastejším materiálom pre výrobu klobúkov je plsť.

Tabuľka veľkosti klobúky

Tabuľky veľkosti klobúkov

Veľkosť klobúkuObvod hlavy (v cm)
S54-56
M56-58
L58-60
XL60-62

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button