Tabuľka veľkosti kondómov

Veľkosti kondómovNa tejto stránke nájdete tabuľky veľkosti kondómov. Vybrať si správnu veľkosť kondómov je veľmi dôležité. Pretože ak budete mať nevhodnú veľkosť, nebude vám prezervatív na penise dobre a riadne sedieť. Takýto prezervatív vás bude buď príliš škrtiť, alebo vám naopak bude padať a to naozaj nechcete.

Tabuľka veľkosti kondómov

Veľkosti kondómov

Pre správny výber veľkosti kondómu je dôležité aby ste vedeli, aký veľký je váš penis v erekcii, potom si vybrať správnu veľkosť kondómov je naozaj jednoduché. Ako pomocník vám poslúži nasledujúca tabuľka:

Veľkosť penisu pri erekciiNominálna šírka kondómuTyp kondómu
do 10 cm44 – 48 mmzúžený
11 – 13 cm48 – 52 mmštandardný
12 – 14 cm52 – 56 mmštandardný
nad 14 cm56 – 60 mmveľký, XL

 

Akú si vybrať dĺžku kondómu

Dĺžka kondómu môže byť mätúca, pretože rôzni výrobcovia kondómov používajú mierne odlišné dĺžky. To znamená, že to, čo jeden výrobca môže popisovať a predávať ako veľký kondóm, môže byť v skutočnosti štandardná veľkosť kondómu u iného výrobcu. Ako všeobecnú príručku môžete použiť nasledujúce odporúčania:

  • Štandardné kondómy majú obvykle dĺžku medzi 7,25 až 7,8 palca (184,15 až 198,12 mm)
  • Priliehavé kondómy môžu mať dĺžku 7 až 7,8 (177,8 až 198,12 mm)
  • Veľká dĺžka kondómov sa pohybuje od 7,25 do 8,1 palcov (184,15 až 205,74 mm).

Akú značku kondómu (výrobcu) si vybrať?

Najlepšie sú zároveň aj najznámejšie obľúbené značky kondómov. Za nás môžeme odporučiť Durex, Pepino, Pasante, My.Size a Primeros.

Ako si vybrať správnu veľkosť?

Základom úspechu je správne zmeranie penisu. Penis vždy merajte počas erekcie, pretože kondóm budete vždy navliekať na stoporený penis v plnej veľkosti.

Použite pravítko, pásmo alebo kus povrázku.

  • Pravítko alebo meter priložte na miesto kde začína penis, je to miesto ktoré sa napája na pubickú kosť a merajte až po špičku (koniec penisu, kde ústi močová trubica). Táto dĺžka je vaša celková dĺžka penisu.
  • Pružný meter alebo špagát omotajte okolo najširšej časti penisu počas erekcie, ktorá je približne v polovici penisu (toto je obvod penisu). Pokiaľ meriate obvod povrázkom, zmerajte následne ovinutú časť na pravítku.

Dobrý kondóm vám bude krásne sedieť, nebude vás ani škrtiť, ani sa sťahovať dolu. Väčšina kondómov bude dlhšia, než váš penis. To ale vôbec nevadí: Kondóm sa prispôsobí a dokáže sa trošičku zrolovať na penise. Vzniknuté „záhyby a nerovnosti“ vás rušiť nebudú. Problémom naopak môže byť, pokiaľ je dĺžka kondómu príliš krátka a nedosiahne až ku koreňu penisu.

Kde kúpiť kondómy?

Na internete je veľmi veľa rozličných predajcov, ako sú lekárne, drogérie či špecializované sexshopy.

Back to top button