Nezaradené

TOP 10 knihy o móde

Knihy o móde sú skvelým spôsobom, ako sa dozvedieť viac o histórii módy, ako sa starať o svoje oblečenie a ako sa správne obliekať.

Kníhy o móde je, vám poskytnú hlbšie pochopenie toho, ako sa móda vyvíjala počas histórie a aké sú jej korene. Môžete sa dozvedieť viac o tom, aké oblečenie sa nosilo v minulosti a aké sú aktuálne trendy. Knihy o móde tiež často obsahujú tipy na to, ako sa starať o svoje oblečenie, ako ho čistiť a ako zabrániť jeho opotrebovaniu.

Do tohto článku sme pre vás vybrali TOP 10 najlepších knih o móde.

1. Odhaľte svoje farby

Kniha odhaľte svoje farby

Viac o knihe

Chcete vyzerať mladšia, štíhlejšia, krajšia a svieža? Nemusíte preto absolvovať drahé chirurgické zákroky či radikálne diéty. Často stačí objaviť ideálne farby, ktoré vám rozžiaria tvár, zvýraznia prednosti a potlačia nedostatky postavy a vytvoria dokonalú harmóniu s vašou osobnosťou. O tom, že farby dokážu priam zázraky, pokiaľ ich správne používate,vás presvedčí i táto kniha.

Autorka sa venuje poradenstvu v oblasti farebnej typológie. Svojim klientkam pomáha objaviť ideálne farby oblečenia, doplnkov, vlasov i líčidiel, vďaka ktorým vyzerajú mladšie a krajšie.

2. Očarujúca za 21 dní: Ako získať pôvab a sebavedomie

Kniha Očarujúca za 21 dní Ako získať pôvab a sebavedomie

Viac o knihe

Related Articles

Táto kniha vám zmení život za 21 dní!

Po dvadsiatich rokoch strávených v popredných parížskych modelingových agentúrach, obklopená tými najkrajšími ženami, som si uvedomila, že máme spoločné túžby: cítiť sa sebaisto, krásne a atraktívne. A pretože na vytvorenie návyku stačí dvadsaťjeden dní, vyzývam vás: staňte sa za tri týždne tou osobou, o ktorej ste snívali!

Pomocou jednoduchých denných aktivít a vďaka radám módnych a stylingových odborníčok sa vám podarí zvýrazniť svoje najlepšie vlastnosti a vyzdvihnúť to, vďaka čomu ste naozaj jedinečná. Od znalkýň z brandže – vrátane modeliek Karolíny Kurkovej, Soo Joo Parkovej, Darie Strokousovej, Noémie Lenoirovej a Aymeline Valadovej, návrhárky Margherity Missoniovej či redaktorky magazína Elle Sylvie Jorifovej – sa z prvej ruky dozviete, ako si vybrať oblečenie, zvládnuť mejkap a účes za desať minút, zvoliť doplnky, spraviť si dokonalú svojku a ešte oveľa viac.

3. Sukne a šaty – Šitie pre začiatočníčky

 Sukne a šaty

Viac o knihe

Koľkokrát ste si v obchode pomysleli, že tie šaty by boli úplne dokonalé, keby boli o čosi dlhšie, alebo keby tá sukňa bola z inej látky? A nebolo by skvelé, keby ste si ich jednoducho dokázali ušiť samy?

Mnohé ženy si túžia ušiť vlastné šaty, ale zároveň rýchlo zistia, že nájsť naozaj jednoduchý návod pre začiatočníčky je takmer nemožné. V tejto knihe nájdete 16 ľahkých strihov – od dlhých a hladkých sukní až po jednoduché vcelku strihané či zavinovacie šaty. Pri každom modeli je uvedený QR kód a webová stránka, kde si môžete strih stiahnuť.

4. Doma s Madam Chic

Kniha Doma s Madam Chic Ako som povýšila každodenné maličkosti na umenie žiť

Viac o knihe

Povýšte každodenné maličkosti na umenie žiť

Jennifer Scottová ako študentka na zahraničnom výmennom pobyte v Paríži bývala u rodiny, ktorá ju inšpirovala a zásadne ovplyvnila jej životný štýl. Pani domu madam Chic si vzala bezstarostnú dospievajúcu dievčinu z Kalifornie pod svoje ochranné krídla a umožnila jej spoznať, ako Francúzi povyšujú bežné maličkosti života na umenie žiť.

Po rokoch zoči-voči všedným povinnostiam Jeniffer spomínala na domov madam Chic – raňajkový stôl nádherne prestretý už predchádzajúci večer, hudba znejúca v pozadí, pokojná atmosféra koktailovej hodinky s madam a monsieur Chic. Zatúžila po takomto živote. Rozhodla sa zistiť, čo by sa stalo, keby sa namiesto netrpezlivého a chaotického vykonávania domácich prác pokúsila žiť ako madam Chic.
Kniha Doma s madam Chic prináša návod, ako viesť doma šťastný, moderný a zmysluplný život bez ohľadu na náročnosť vášho denného programu či rozpočet.

5. Kroje Slovenska

Kniha Kroje Slovenska

Viac o knihe

Máloktorá krajina sa môže pochváliť takým bohatstvom krásnych a rozmanitých ľudových odevov, akými sa pýši Slovensko. Veď nie nadarmo sa hovorí: „Čo dedinu prejdeš, to iný kroj nájdeš.“ Sviatočné i všedné ženské, mužské a detské kroje v podobe, do akej sa v jednotlivých regiónoch vyvinuli za posledných 250 rokov, sú súčasťou národného dedičstva a svedčia o vysokej estetickej hodnote tradičného ľudového odievania na Slovensku.

6. Stratená m(ÓDA)/Lost m(ODE)

Kniha Stratená m(ÓDA) Lost m(ODE)

Viac o knihe

Nová publikácia Zuzany Šidlíkovej predstavuje viac než 40 rokov odevnej kultúry v povojnovom Československu, v tom čase výrazne pod tlakom socialistickej ideológie. Zároveň sa zameriava na osobnosti, ktoré sa stratili v anonymnom prostredí slovenských odevných podnikov, a zachytáva mnohé príbehy a materiály z domácich zdrojov – návrhárok, editoriek, manekýnok, krajčírok, fotografiek a fotografov a ďalších.

7. Falešná Pařížanka 2

Kniha o móde Falešná Pařížanka 2

Viac o knihe

Falešná Pařížanka Kamila Boudová se vrací s novou knížkou, ve kterých popisuje svůj život ve vysněné Paříži. Osobní i pracovní život jí mění velká událost – narození dcery. Kamila ani v nové situaci nezapomíná na své zásady – pravidla určuje jen ona sama. S tímto odhodláním se snaží zvládnout rozdíly mezi životem v Čechách a ve Francii, zkrotit lékařskou byrokracii a v neposlední řadě i sladit svoje a manželovy názory na to, kde a jak přijde na svět jejich dítě a jak ho budou vychovávat.

8. Encyklopedie textilních materiálů

Najlepšie knihy o móde a Encyklopedie textilních materiálů

Viac o knihe

Publikácia je venovaná textilným materiálom, ktoré na trhu dlho chýbali, poskytne návrhárom podobnú službu, ako keby mali pri ruke osobného experta na textílie, schopného odporúčať im materiál na najrôznejšie druhy navrhovaných odevov. Návrhári v nej nájdu odpovede na otázky, ktoré sa vynoria v priebehu tvorby modelu – napríklad akú látku je vhodné použiť, keď chceme, aby šatám poskytla štruktúru, splývavosť, dojem pohybu, rozšírenia, stiahnutia či výrazný ozdobný prvok. Informácie o každej textílii sprevádzajú farebné fotografie vzoriek. Pomôžu návrhárom porozumieť zvláštnostiam materiálu, ktoré im predurčí pre konkrétny typ odevu. Na konci knihy sú informácie o vlastnostiach vláken, tkanín a pletenín so stručnými charakteristikami. Encyklopédia je základným manuálom odevného návrhára alebo študenta módneho dizajnu.

9. Coco Chanel

Coco Chanel kniha o móde

Viac o knihe

Gabrielle Chanelová (1883–1971) alias Coco Chanel se vyšvihla z chudých poměrů, dosáhla jedinečného společenského úspěchu, způsobila revoluci v dámském odívání a stala se nejvlivnější módní návrhářkou 20. století. Nový životopis této moderní ženy par excellence poukazuje na zásadní novátorství jejího návrhářského stylu. Tématem legend se staly její četné milostné vztahy, jejichž dramatické a tragické podrobnosti často dřívějším životopiscům unikaly: vtipná a uhrančivá Coco byla múzou, patronkou či milenkou Picassa, Dalího, Stravinského a dalších pozoruhodných osobností.

Lisa Chaneyová ve své biografii čerpá z nově objevené milostné korespondence. Poprvé rovněž odkrývá zasutá témata jako Coco a drogová závislost, její lesbické vztahy i poměr s německým důstojníkem za druhé světové války.

10. Odetí do krásy

Knižôčka Odetí do krásy

Viac o knihe

Slovensko má byť na čo hrdé.

Po prvýkrát u nás vychádza unikátna encyklopedicko-zážitková publikácia, ktorá vám prináša dedičstvo našich predkov. Táto kniha – plná jedinečných fotografií – vám predstaví krásu slovenských krojov a poodhalí zabudnuté tajomstvá ich výroby a nosenia. Posolstvo ukryté na stránkach tejto knihy priblíži naše národné dedičstvo nielen vám, ale aj vašim deťom a vnúčatám. Obdivujte spolu s nami bohatstvo Slovenska.

Publikácia je rozdelená na kapitoly podľa regionálnej mapy krojov, ktorá rešpektuje etnografické rozdelenie našej vlasti.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button