Korzety

10 benefitov nosenia korzetu

nosenia korzetuPoznáte všetky benefity nosenia korzetu? Korzety sú jedným z najpopulárnejších druhov oblečenia, ktoré s obľubou ženy nakupujú, vyberajú a nosia. Disponujú mnohými benefitmi, ktoré vás zaručene zaujmú od lepšieho držania tela, až po zvýšené sebavedomie a atraktivitu. Niektoré benefity, ktoré sa spájajú s nosením korzetu vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

1. Spevňuje brušné a chrbtové svaly

Keď si prvý krát vezmete korzet, možno si všimnete, že vaše chrbtové a brušné svaly vás budú bolieť, ako keby ste mali svalovicu. Tento jav je bežný, nakoľko si vaše telo musí zvyknúť na nové sediace a stojace pozície, ktoré ste doteraz nepraktizovali. Všetky tieto svaly sa však časom spevnia a neskôr si všimnete zvýšenú silu a pevnosť vo vašom držaní tela.

2. Podporí váš chrbát a zlepší držanie tela

nosenie korzetuPrvým benefitom nosenia korzetu je jeho schopnosť dopomôcť vašej postave. Nosenie korzetu je jeden z najistejších spôsobov, ako si zlepšiť držanie tela. Keď vám korzet stlačí telo, narovnáte sa a dosiahnete tak perfektnú pozíciu.

Ľudia, ktorí trpia skoliózou môžu takýto korzet nosiť dlhší čas a potom si začnú všímať rozdiely v ich štruktúre tela. Navyše nosenie korzetu môže uľaviť od bolesti pri zlomených stavcoch, autonehodách, osteoartritíde a iných problémoch.

3. Uľavuje pri bolesti hlavy a migrénach

Korzet napomáha zlepšiť vaše držanie tela, vďaka čomu zabránite tomu, aby sa vaše nervové zakončenia dostali do kontaktu s chrbticou. Tým pádom nedôjde k spojeniu medzi mozgom a chrbticou a vďaka tomu sa vám môže uľaviť od bolesti hlavy a migréne.

4. Zmierňuje menštruačné kŕče

Béžovo-čierny korzet Ravenna

Mnohé ženy ďakujú korzetom za to, že im pomáhajú redukovať bolesti, ktoré sa spájajú s menštruáciou, respektíve s meštruačnými kŕčmi.

Nosenie korzetu počas menštruácie vám môže pomôcť prekonať dni v práci či doma bez toho, aby ste cítili bolesť, popr. ju zmiernili. Správne nosený korzet tlačí na abdominálnu časť tela, ktorá sťahuje maternicu. Tento druh tlaku vám dopomôže zmierniť bolesť v abdominálnej časti.

5. Pomáha pri chudnutí

Ďalším benefitom nosenia korzetu je jeho schopnosť dopomôcť pri chudnutí. Váš žalúdok nie je schopný expandovať pri nosení korzetu. Tým pádom máte kontrolu nad stravou a redukujete prijímanie potravy, čím si dopomáhate pri chudnutí alebo diéte.

Mnohé ženy preferujú korzet najmä vôli tomu, že počas jeho nosenia nepociťujú takú veľkú chuť a majú relatívne prázdny žalúdok, keďže počas nosenia stačí prijať pár lyžíc potravy a ste plní. S takýmto prístupom každý deň môžete stratiť na váhe extrémne rýchlo a je to jeden z najjednoduchších spôsobov ako schudnúť. Avšak treba si dávať na takéto chudnutie pozor a nepreháňať to!

6. Zlepšuje sebavedomie a imidž

Korzet môže pomôcť ženám, ktoré trpia nízkym sebavedomím a dopomôcť im cítiť sa lepšie tak, ako vyzerajú. Nakoľko je schopný výrazne ovplyvniť vzhľad tela, mnohé ženy ho preferujú ako doma, tak aj v spoločnosti. Nosenie korzetu tak zlepší držanie tela a zvýši vaše sebavedomie a budete sa cítiť príťažlivá.

7. Redukuje pocity úzkosti, depresie a panických záchvatov

Niektoré výskumy naznačujú, že nosenie korzetu môže pomôcť ľuďom, ktorí trpia silnými záchvatmi paniky alebo úzkosti. V podstate funguje ako silová tlaková terapia. Ide o pocit silného „objatia“, pri ktorom sa človek cíti chránený a má pocit komfortu. V tomto prípade to môže pomôcť takýmto ľuďom, nakoľko im korzet pevne stláča spodnú časť tela čím pôsobí proti pocitu nevoľnosti, ktorá je spojená s depresiou a úzkosťou.

8. Spevňuje poprsie

Korzety ako také dokážu výrazne pomôcť ženám, ktoré majú väčšie a ťažšie prsia, nakoľko dokážu zmierniť bolesti chrbta a krku, ale hlavne podporiť poprsie a držanie pŕs ako takých. Vďaka tomuto benefitu ho často využívajú ženy kvôli úľave, ktorú pociťujú, keď sa nemusia stále vyrovnávať ale prenesú váhu na korzet.

Odporúčaný článok: TOP 10 korzety Astratex

9. Pomáha pri astme

nosiť korzet

Počas astmy nemusia byť pľúca a priedušky kompletne otvorené, avšak s pomocou korzetu sa dá dosiahnuť zlepšené držanie tela v hornej časti hrudi, uvoľniť priedušnice a najmä zlepšiť dýchanie.

Tento efekt sa však nedá dosiahnuť pri každom človeku, ide o individuálny proces, avšak môžete sa poradiť so svojím lekárom a zvoliť aj túto zaujímavú a nenáročnú možnosť.

10. Zabraňuje poraneniu chrbta

Posledným benefitom nosenia korzetu je jeho „ochranná“ schopnosť. Navzdory populárnemu názoru, korzety nie sú až také nepohodlné ako si ľudia zvyčajne myslia, avšak pravdou je, že dokážu do určitej miery znížiť vašu pohyblivosť. Práve pre to je to skvelá voľba pre tých, ktorí často prichádzajú k rôznym poraneniam chrbta, alebo sa vystavujú rizikovým situáciám, ktoré k takýmto poraneniam vedú, ako sú napríklad dvíhanie ťažkých predmetov alebo časté prehýbanie sa. V takýchto prípadoch ide o skvelý benefit, ktorí vás môže zachrániť nespočetne krát. Nakoľko počas nosenia korzetu je horšie sa zohýbať v strednej časti trupu, preventívne zabránite rôznym poraneniam, ktoré sa s týmto pohybom spájajú.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button