Korzety

Prečo nosiť korzet?

Existuje nespočetné množstvo dôvodov, prečo nosiť korzet hoci niektoré z nich nie sú pre bežného človeka tak jasné, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. My sme vám v tomto článku priniesli niekoľko pohľadov, ako sa dá na korzet pozerať a prečo sa ho oplatí skúsiť.

Korzet ako odev

odpoveď na otázku prečo nosiť korzetKorzety sú v prvom rade kus základného ženského odevu. Ich primárnym, pôvodným účelom, ktorý sa zachoval dodnes je, že majú slúžiť ako alternatíva ku podprsenke (čo je v tejto dobe podstatne vyzdvihovanejšie), a majú schopnosť tvarovať ženské telo do žiaducich tvarov a/alebo ich môžete nosiť ako podväzkový pás pod oblečením. Ide o prvotný účel, prečo sa vôbec začal nosiť korzet.

Hoci v dnešnej modernej dobe už nie sú ženy nútené nosiť sukne a šaty, tie ktoré ich predsa len nosia (hlavne druhy tradičnejších alebo vintage šiat), môžu preferovať svoje ženské krivky alebo strih svojich šiat, keď majú pod (alebo nad) nimi korzet. Pri otázke mužov sa dá skonštatovať, že ich môžu nosiť pre zlepšenie ich postavy a pre zvýraznenie pliec a zúženie pásu.

Korzet z estetického pohľadu

prečo sa oplatí nosiť korzetKaždý človek môže mať odlišný názor na to čo je krása. Ideál ženskej krásny zo spoločenského hľadiská, sa líši od jednej kultúry k ďalšej a navyše sa počas histórie výrazne mení. Hoci si ľudia často navrávajú, že ich to neovplyvňuje, nie je to tak celkom pravda. V určitom bode všetci nasledujeme kultúrne normy a vďaka sociálnym médiám (cez ktoré sa taktiež korzety výrazne spopularizovali) sa nám tieto normy doslova tlačia na obrazovky a ukazujú nám, čo je to tá „krása“ a ako sa postupne vyvíja.

Z tohto pohľadu môžeme s istotou povedať, že mnohé ženy nosia korzety kvôli módnemu trendu, zaväzujú si ich na šaty alebo pod blúzky, aby im slúžili ako široké opasky alebo ich používajú ako ženskú alternatívu k vestám. Korzety dokážu vyzdvihnúť ženskú krásu na ďalšiu úroveň a je to jeden z reálnych dôvodov, prečo sú tak obľúbené.

Hoci sú kozmetické benefity korzetu už zrejme jasné, nie sú to jediné dôvody, prečo ich ženy nosia a používajú. Korzety ponúkajú mnohé fyzicképsychické benefity a majú navyše určitý pozitívny vplyv na zdravie.

Korzet ako erotický doplnok do postele

Samozrejme nesmieme zabúdať ani na ženy, ktoré preferujú korenistejšie hry v posteli so svojimi polovičkami, či už ako exkluzívny doplnok vo výnimočný deň alebo ako vec, ktorá patrí do ich sexuálneho života na pravidelnej báze.

Ten istý pocit sebavedomia a asertivity, ktorý cítite pri každodenných aktivitách v práci či vonku, môžete zmeniť na sexuálne sebavedomie. Koniec koncov, korzet sa môže stať inšpiráciou pre vášho partnera a skvelým doplnkom k vaším intímnym chvíľam.

Korzet ako vizuálny znak subkultúry

dôvody nosenia korzetuNa záver nesmieme zabudnúť na milovníčky a milovníkov korzetov, pre ktorých to znamená vyjadrenie ich subkultúry, do ktorej patria. goth, punk, steampunk, to všetko sú kultúrne skupiny, pre ktoré je korzet jedným z hlavných znakov, vďaka ktorým sa vedia označiť a zaradiť do ich skupiny.

Aj keby ste neboli veľkými milovníčkami korzetov a nechceli by ste ich nosiť každý deň, je celkom možné, že by ste si ich obľúbili minimálne na špeciálne udalosti a chvíle, pri ktorých sa netreba báť skúsiť niečo nové a začať experimentovať.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button