Korzety

Mentálne a emočné benefity nosenia korzetu

Korzety môžu pomôcť nositeľovi zvýšiť jeho sebavedomie, vytvoriť si určitú „alfa“ mentalitu prostredníctvom správneho držania tela, znížiť pocit úzkosti, poskytnúť určitý pozitívny tlak pre tých, ktorí majú autizmus, a pomáhajú bojovať so smútkom alebo s depresiou či jednoducho so stresmi z každodenného života. Prečítajte si viac o tom, aké mentálne a emocionálne benefity môžete získať z nosenia korzetu.

Čo všetko môžete získať z nosenia korzetu?

Mnoho klinicky podvyživených žien dokázalo prekonať svoje poruchy príjmu potravy a naučiť sa milovať svoje telá a prijať svoje krivky (obrazne ale aj doslova) nosením korzetu. Mnohé z nich získali a udržali si zdravú váhu, pretože ich obvod tela a stravovacie návyky boli pod kontrolou korzetu.

Korzety môžu zvýšiť sebavedomie osôb, ktoré ho majú nízke a povzbudiť tak predstavu o vlastnej hodnote tým, že ovplyvňujú držanie tela a neumožňujú nositeľovi „ospravedlniť sa za svoju existenciu“ (slovami Sarah Chrisman) – to sa môže vzťahovať na tých, ktorí majú zlý vzhľad tela a na tých, ktorí boli emocionálne zneužívaní a cítili sa ako „niečo menej“ oproti ostatným ľuďom.

Korzety pomáhajú pri depresiách a úzkostných stavoch

korzety a ich vplyv na mentalituKorzety sú nosené mnohými ženami na odvrátenie depresie, záchvatu paniky alebo generalizovanej úzkosti – korzet poskytuje terapiu hlbokým tlakom a nositeľka sa tak cíti bezpečné a v neustálom „objatí“ korzetu, ktoré je prirodzene príjemné pre mnoho ľudí. Tlak na brucho môže tiež trochu vyvrátiť príznaky „motýľov v žalúdku“ a nevoľnosť, ktorá je spájaná s úzkosťou.

Korzety pôsobia ako brnenie a ako režim „fyzickej“ terapie pre tých, ktorí majú PTSD zo zneužívania z minulosti. Ľudia, ktorí boli fyzicky alebo sexuálne zneužívaní a majú tendencie sa vyhýbať kontaktu s ľuďmi, sa môžu cítiť bezpečnejšie počas nosenia korzetu, pretože ide o pevný odev s oceľovými kosticami a často s mnohými vrstvami tkanín, čo sťažuje pocit fyzického kontaktu to strany akejkoľvek cudzej osoby, čiže nositeľkám dodáva konštantný pocit objatia, až kým nie sú pripravené prijať dotyk od iných ľudí.

Mentálne a emočné benefity nosenia korzetuKorzety môžu pomôcť ľuďom s ADHD, aby sa cítili „pevne nohami na zemi“, pretože neustály fyzický pocit korzetu obopnutého okolo nich im môže pomôcť udržať ich myseľ v súčasnosti. Hlboký tlak môže tiež upokojiť agitovanosť súvisiacu s pocitom ťahu do milión smerov naraz. To môže pomôcť zlepšiť koncentráciu a produktivitu.

Odolnosť korzetu môže pomôcť v tom, aby sa užívateľ cítil, akoby v jeho živote bola nejaká štruktúra. Pre tých, ktorí sa cítia stratení alebo mimo kontroly nad svojimi životmi, stabilita korzetu im pomôže cítiť sa viac pod kontrolou a byť menej zraniteľní voči nepredvídateľným stresom každodenného života. V extrémnych situáciách niektorí jednotlivci poznamenali to, že nosenie korzetov im pomohlo zastaviť seba-deštruktívne sklony.

Vybrané TOP kolekcie korzetov:

Nezvyčajné prípady a korzety

emocionálny vplyv z nosenia korzetuKorzety môžu pomôcť človeku počas prechodného obdobia v jeho živote. Dokážu znížiť trans-nositeľom alebo nositeľom so zmeneným pohlavím telesnú dysforiu a môžu taktiež pomôcť človeku dosiahnuť zmierenie sa so starnutím a uľahčiť tak proces menopauzy.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o metafyziku: niektorí ľudia dokonca veria, že kompresia korzetu cez brucho a solárny plexus môže aktivovať čakru Manipura, o ktorej sa hovorí, že je spojená s medziľudskými vzťahmi a sebavedomím. Jedna praktizujúca Reiki raz tvrdila, že ocele korzetu pôsobia ako dirigenti, ktorí pomohli zosilniť energiu v jej liečebných reláciách. 

Ako vidíte, existujú reálne benefity, prečo nosiť korzet, je len na vás, či sa rozhodnete tento krok uskutočniť a začnete nosiť korzet tiež.

Prečítajte si aj tieto články:

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button