Korzety

Sociálne benefity nosenia korzetu

Sociálne benefity nosenia korzetuNosenie korzetov (aj keby išlo o korzet skrytý pod vašimi šatami) vám môže pomôcť vyšplhať sa na hierarchický rebríček firiem, získať určitú sebaúctu ale aj rešpekt vášho okolia, pomôcť vám pochopiť, ako robiť lepšie a výhodnejšie nákupy z ekonomického hľadiska a taktiež vám môže pomôcť oceniť detailnejšie veci v živote – aj keď sa vo vašom živote prakticky nič iné nezmenilo. Prečítajte si viac o tom, aké sociálne benefity môžete získať z nosenia korzetu.

Čo všetko môžete získať z nosenia korzetu?

Korzety zlepšujú vašu figúru a dodávajú nositeľovi určitý postoj – atmosféru sebavedomia, vysokej sebaúcty a asertivity, bez ohľadu na to, či sa v ten deň budete cítiť sebaisto. Táto reč tela – rovné držanie tela, vypnutá hruď, plecia dozadu – nepriamo a podvedome prikazuje vášmu okoliu vám preukázať určitý druh rešpektu.

Nositeľky korzetu si tak môžu všimnúť, že ich kolegovia začnú s nimi zaobchádzať s väčšou úctou a časom si určite môžu zvyknúť a obľúbiť takýto druh zaobchádzania, čoho výsledkom je pozitívna špirálovitá spätná väzba, ktorá vedie k zvýšenému sebavedomiu a väčšej sebaúcte, či už by ste neskôr chodili s korzetom alebo bez neho.

korzety a sociálne benefityMnoho ľudí sa jednoducho rado obklopuje osobným a hlavne luxusným tovarom. Korzety sú jedným z najosobnejších luxusných prvkov, nakoľko mnoho výrobcov korzetov vyrába korzety, ktoré sú minimálne o 14 palcov užšie ako je normálne ľudské telo, čím sa zabezpečí to, aby korzet perfektne sedel konkrétnej osobe.

Korzet je tak vyrobený výhradne pre majiteľa a pre nikoho iného, a spolu s osobnými požiadavkami na margo látky, ozdôb a pod sa môže takýto korzet často stať jediným svojho druhu – originálom.

Uvedomovanie si toho, že človek vlastní určitý predmet, ktorý nikto v celom vesmíre nevlastní, môže obrazne pozdvihnúť majiteľa z priemernosti, všednosti, pomôcť mu oddeliť ho, separovať od zvyšku spoločnosti (v jeho mysli) a naplniť tak určitú potrebu jedinečnosti, aby bola daná osoba ocenená, výnimočná a originálna.

Ak sa takáto filozofia aplikuje pri korzete nariadenom lekárom, môže to zlepšiť a popohnať rehabilitáciu pacienta s nejakým ochorením (nakoľko by bol motivovaný nosiť takýto krásny kus odevu).

Korzety na mieru

Korzety na mieru sú zvyčajne niečo oveľa viac ako len typická položka v obchode 20 eur, ktorú si kúpite v ktoromkoľvek druhoradom obchode.

Podporou etických firiem a spoločností, alebo objednaním si zákazkového korzetu od miestnej nezávislej spoločnosti pomáhate umelcom rozvíjať ich remeslo, umožňujete malej firme zostať nažive a taktiež podporujete svoju miestnu ekonomiku.

Vďaka tomu sa môžete cítiť dobre s vedomím, že priamo ale aj nepriamo pomáhate iným rodinám a vašej komunite a stále máte rovnakú príležitosť zažiť všetky fyzické, duševné, emocionálne a iné sociálne výhody z nosenia korzetu. Je to tak výhodné pre všetkých.

Pozrite si tieto vybrané TOP kolekcie korzetov: červené, čierne, saténové a elegantné korzety

Sociálne benefity korzetu naprieč históriou

nosenie korzetov a spoločnosťAzda najvýznamnejšou skutočnosťou pre ženy (ale aj pre mužov) je tá, že dnes sú prakticky oslobodené od patriarchie a sú oprávnené nosiť to, čo majú rady.

V západnej kultúre nie sú ženy nútené dodržiavať striktnú módu; majú na výber, čo chcú alebo nechcú nosiť, prakticky v akejkoľvek situácii a počas akejkoľvek udalosti.

Feministky, ktoré nosia korzety, sa vyskytujú pomerne bežne všade na svete a sú si napriek tomu úplne vedomé povrchného pocitu irónie, avšak všetko je to len o tom, ako sa daný človek môže a chce vyjadriť, resp. prejaviť.

Mnohé z vplyvných žien v histórii (ako Susan B Anthony, ktorá hrala kľúčovú úlohu v hnutí za práva žien v 19. storočí, a Harriet Tubmanová, ktorá podporovala volebné právo žien a tiež zachránila 700 ľudí), hrdo nosili korzety, niekedy celkom veľmi stiahnuté.

Navyše, muži nosili korzety naprieč celou históriou (vrátane kráľa Juraja IV. zo Spojeného kráľovstva, Andyho Warhola a prezidenta Johna F. Kennedyho) a stále hrdo nosia korzety aj dnes, pretože korzet nie je iba symbolom ženskosti, ale ochrany, rovnováhy a moci.

Ako môžete vidieť, sociálne benefity z nosenia korzetu môžu výrazne ovplyvniť a hlavne zlepšiť vašu kvalitu života.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button