Korzety

Ako skladovať korzet?

skladovať korzetNeviete si dať rady, čo s korzetom, ktorý práve neplánujete nosiť? Na internete môžete nájsť neskutočné množstvo návodov o tom, ako by ste mali uskladniť korzet. Niektoré sú správne a niektoré by sa dali označiť prinajmenšom za nedôveryhodné návody. Pri korzetoch si treba v prvom rade uvedomiť, že nejde o obyčajný kus odevu, ktorý môžete hockde nechať pohodený, alebo ho len tak strčiť do skrine či oprať ako čokoľvek iné. Korzet je špeciálny kus odevu, ktorý si vyžaduje určitú dávku pozornosti z vašej strany a hlavne určitý druh starostlivosti. Preto sme si pre vás v tomto článku pripravili 3 základne typy, ako si môžete svoj korzet uskladniť.

Ako správne skladovať korzet? 

uskladnenie korzetuPokiaľ nenosíte váš korzet 24 hodín denne, 7 dní v týždni, poprípade ak používate viac ako len jeden korzet, budete potrebovať miesto na jeho uskladnenie vtedy, keď ho nebudete práve potrebovať. Je vhodné poznamenať, že po tom, ako si vyzlečiete korzet a pôjdete ho uskladniť, by ste ho mali najprv položiť na plochý povrch alebo prevesiť cez stoličku na pár hodín (alebo cez noc). Je to kvôli tomu, aby sa váš korzet trochu prevetral a zbavil sa prebytočnej vlhkosti a pachu, ktoré počas vetrania odísť korzetu.

Čo určite nerobte

Za žiadnych okolností si nezrolujte váš korzet, neskladajte ho, nepučte ho do malých priestor ani ho nehádžte na zem!!! Možno váš korzet nie je tak úplne krehký ale v každom prípade ide o špeciálny a drahý kus odevu. Ak nezvyknete vaše veci pohadzovať bežne po celom byte, prečo by ste také niečo mali robiť so svojím korzetom?

Vybrané TOP kolekcie korzetov: luxusné, s čipkou, dámske a korzety ako spodné prádlo

Zavesenie korzetu

Pokiaľ disponujete veľkým počtom korzetov, najjednoduchšie pre vás bude, keď si vyhradíte miesto vo vašom šatníku, ktoré bude určené výlučne pre korzety. Použiť môžete vešiaky na sukne alebo nohavice. Taktiež ich môžete zavesiť smerom nadol a zvnútra na von. Pokiaľ majú vaše korzety háčkovacie očká, môžete ich závisť s ich pomocou. Pokiaľ nemáte žiadne dostupné vešiaky, tak si preveste korzety jednoducho cez tyč v šatníku tak, aby boli cez ňu vyvážené oboma polovicami. Potom ako ich zavesíte ich môžete zakryť fóliou alebo pastovým vrecom, aby sa na ne neusádzal prach.

Uskladnenie v taške

skladovanie korzetuTašky na korzety sú skvelá vec, pretože si tak môžete uskladniť korzet pekne poskladaný a uvoľnený zo šnúrok. Navyše korzetové tašky vám pomáhajú chrániť korzet pred slnkom (vďaka ktorému by vám mohol váš korzet vyblednúť) a špinou. Navyše sa v taške jednoducho zmestia do zásuvky alebo môžu byť spolu s taškou zavesené v šatníku.

Vystavenie korzetu

Hoci vystavovanie korzetu nie je práve najšetrenejší spôsob čo sa týka priestoru (alebo ani najbezpečnejší keď hovoríme o ochrane proti slnku a prachu), veľa ľudí si rado necháva svoj korzet vystavený niekde v izbe, keď ho nenosia a to tak, že si ho uviažu na nejaký vankúš, alebo figurínu alebo inú pevnú formu, kde sa dá uviazať.

Pár tipov na záver

Pokiaľ ste sa už rozhodli, ako si budete svoj korzet skladovať, netreba zabúdať na to, že mimo jeho uskladnenia treba dbať aj o jeho zovňajšok. Nie je to práve najlepší pocit, si idete po uskladnení obliecť korzet, ktorý ste naposledy celý prepotili a zabudli oprať.

Odhliadnuc od toho, že by to bolo extrémne nehygienické, treba mať na pamäti aj to, že váš pot môže korzet poškodiť a ak by mal takýto korzet ostávať vo vlhkom stave po dlhšiu dobu, celkom určite by sa vám poničil. Ak teda neviete ako by ste si mali čistiť a prať svoj korzet, prečítajte si aj náš článok o tom, ako sa správne starať o svoj korzet.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button