Korzety

Všetko čo potrebujete vedieť pred nosením korzetu

nosením korzetuPremýšľate nad nosením korzetu? Máte už premyslené aký korzet chcete a čo všetko sa s ním spája? V tomto článku si prejdeme pár najhlavnejších bodov, ktoré vám pomôžu sa lepšie zorientovať v problematike korzetov tak, aby ste (v prípade že ste budúca potenciálna fanúšička korzetov) nespravili pri jeho výbere chybu a vedeli naozaj čo chcete.

Čo je to korzet?

čo všetko sa spája s nosením korzetuExistuje nespočetne veľa článkov o tom, ako sa dá definovať korzet, resp. čo to presne ten korzet je. Korzet ako taký, z moderného pohľadu, by sa dal definovať ako kus štýlového odevu vyrobeného prevažne z bavlny (kože, saténu, brokátu a pod.) , ktorý je vystužený buď plastovými alebo kovovými kusmi pásov nazývané kostice, ktoré sú zašite vo vnútri korzetu.

Účel korzetu je zúžiť ženský pás, zvýrazniť krivky a vyformovať torzo do tvaru presýpacích hodín (samozrejme môžeme hovoriť aj o zdravotných či iných dôvodov, prečo sa nosí korzet, avšak vyššie spomenuté dôvody sú primárne veci, kvôli ktorým korzet vôbec vznikol).

Aké sú typy korzetov?

Pri kategorizácii korzetov je to trochu zložitejšie na rozdiel od iných kusoch odevu, nakoľko sa dá na typ korzetu pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Jednak existujú korzety s kosticami, ktoré sú vyrobené z odlišných materiálov. Ďalej tu máme jednoduché delenie korzetov na korzety pod prsia a na korzety cez prsia (názvy sú samo vysvetľujúce).

Taktiež nesmieme zabúdať na štýly, resp. strihy korzetov a tých je naozaj veľa. Existujú napríklad dlhé korzety, ktoré pokrývajú väčšiu časť ženského tela, „Cincher“ korzet, ktorý naopak siaha len od pupku po prsia, krátke korzety siahajúce len po ženský pás, a tak ďalej. Zoznam kategórii korzetov, a ich typológia je skrátka rozmanitá a je preto vhodné si najprv spraviť vopred vlastný prieskum nakoľko vám to pomôže si uvedomiť čo je váš osobný vkus a čo sa vám nepáči.

Ako sa nosí korzet?

O tom ako by ste mali nosiť korzet existuje neuveriteľné množstvo návodov, avšak netreba zabúdať, že každý korzet sa môže viazať trochu inak, môže mať iné viazanie, iné usadenie na telo, inak sa oblieka a samozrejme inak sa aj nosí.

Pokiaľ by ste premýšľali nad tým, že by ste začali nosiť korzet, najprv si zistite vaše rozmery, potom k čomu, resp. k akej príležitosti a za akých okolností by ste chceli korzet nosiť (je rozdiel nosiť korzet do práce, do spoločnosti alebo na párty či do postele). Keď budete mať už nejakú predstavu o týchto veciach, môžete si začať vyberať ten správny korzet pre vás (aký štýl, aké viazanie, ako sa v ňom budete cítiť, či ho dokážete nosiť po dlhšiu dobu alebo len krátko a pod.). A po tejto fáze môžete prejsť k nakupovaniu.

Pozrite si aj tieto články a kolekcie TOP 10 čierne korzety a TOP 16 lacné korzety

Je život s korzetom náročný?

info o nosení korzetuKorzet nie je len ďalší kus ženského odevu, vyžaduje totiž určitý čas na vyberanie, nosenie a navyše by ste sa mali aj oň postarať, ak chcete, aby vám vydržal dlhšie.

Pre mnohé ženy je to určitá súčasť ich životného štýlu. Jednak budete potrebovať čas na jeho výber, ale taktiež si budete musieť zvyknúť na jeho nosenie a na samotný život s korzetom.

Samozrejme postupne to bude pre vás maličkosť ale začiatky bývajú často ťažké. Preto by ste mali zvážiť či chcete ísť do toho a či máte tú správnu trpezlivosť.

Mali by ste nosiť korzet?

To, koľko benefitov nosenie korzetu prináša sa nedá napísať na pár riadkov. Od zdravotných výhod cez estetické zlepšenie, korzet vám toho dokáže ponúknuť naozaj veľa. Pokiaľ máte problémy s chrbticou alebo s držaním tela, korzet je presne to čo potrebujete. Dokonca aj keby vám išlo len o to, aby ste sa cítili viac sexi tak je korzet určite skvelým doplnkom do vášho šatníka. Dôvodov, prečo by ste mali nosiť korzet je veľa, záleží len na tom, či tie dôvody sa zhodujú s vašimi predstavami.

Riskujete niečo s nosením korzetu?

V prvom rade si treba ujasniť jednu vec: korzety, pri správnom používaní a nosení, nie sú v žiadnom ohľade nebezpečné pre vaše telo. Odhliadnuc od toho, že vám korzet dokáže pomôcť s bolesťou chrbta, napínaním svalov či znížením váhy alebo vytvarovaním vášho pásu, v niektorých prípadoch sa neodporúča nosiť korzet. Niektoré ženy to s nosením korzetu preháňajú, resp. v prípade sťahovania korzetu idú až do extrémov.

Taktiež netreba zabúdať na to, že korzet by sa nemal stať vašim 24 hodinovým spoločníkom, všetko treba brať s mierou a mali by ste svojmu telu dopriať aj oddych. Pre konečné zhrnutie: korzety vám dokážu toho veľa ponúknuť a za normálnych okolností nie sú nebezpečné, je však potrebné to nepreháňať.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button