Korzety

Ako nosiť korzet?

ako nosiť korzetKorzety sa v súčasnej dobe znovu vrátili do modernej módy a sú špičkovým trendom medzi celebritami (ako sú napríklad Kim Kardashian či Madonna). Nie je to však také jednoduché ako sa to pri pohľade na tieto hollywoodske idoly môže zdať. Výber, kúpa, nosenie, to všetko sú nie práve najľahšie úlohy, s ktorými sa budete stretávať. Pokiaľ ste sa rozhodli nosiť korzet, máme pre vás pár tipov, ktoré vám rozhodne pomôžu pri jeho nosení.

Ak chcete nosiť korzet tak si najskôr zmerajte pás

Pokiaľ ste absolútnou začiatočníčkou v korzetoch, alebo si ešte len vyberáte a prezeráte korzety, tak prvou a najdôležitejšou vecou je zmeranie vášho pásu! Na to aby ste si váš pás zmerali správne si najprv vyzlečte tričko a vytiahnite zvinovací meter. Začnite si merať pás od pupku dookola vášho tela, z výslednej hodnoty, ktorá vám vyšla odpočítajte ešte pár centimetrov a vyjde vám vaša veľkosť pásu na korzet (korzety by mali byť na chrbte o trošku povoľnejšie ako vpredu, čiže ak si môžete ten svoj stiahnuť po celej dĺžke spredu aj zozadu, určite budete chcieť korzet menšej veľkosti).

Samozrejme pamätajte na to, že musíte byť schopná v korzete dýchať (i keď zívanie v korzete je tak trochu nezvyčajná skúsenosť nakoľko pri stiahnutom korzete nemôže vaša bránica expandovať tak, ako je tomu pri normálnej situácii, čiže prísun vzduchu pri zívnutí je tak trochu vtipný a takmer nemožný).

Vyberte si svoj štýl korzetu ktorý vám pasuje

nosenie korzetuKorzety sa dajú zohnať a existujú v najrôznejších štýloch. I keď jasné, že neexistuje niečo ako „perfektný outfit“, predsa len nebude na škodu, keď budete chvíľu plánovať kedy a kde svoj korzet použijete a k čomu si ho oblečiete. Ušetrí vám to kopec starostí a hlavne peňazí. Tu je pár tipov, ako môžete nad nosením korzetu premýšľať:

  1. Takmer pri každej príležitosti a situácii bude váš korzet tá POSLEDNÁ VEC, ktorú si budete obliekať (vážne, namaľujete sa, upravíte si vlasy, oblečiete, obujete a až potom príde na rad korzet nakoľko všetko ostatné by sa v ňom robilo komplikovane).
  2. Jedinou výnimkou by bola situácia, kedy by ste si chceli dať korzet pod vaše oblečenie, napríklad pod šaty.
  3. Nezabudnite taktiež na to, že pokiaľ ste sa rozhodli pre „cincher“ korzet, ako váš základný kus oblečenia, musíte si pod neho obliecť košieľku alebo iný jemný a ľahký kus odevu aby bolo niečo medzi vašou pokožkou a korzetom. Tieto veci sa sťahujú naozaj pevne a môže dôjsť medzi ním a vami k treniu (čo si naozaj neprajete) a navyše – vďaka spodnej vrstve si udržíte váš korzet čistý, nakoľko sa do neho nebude vsakovať pot.

Správne si uviažte korzet

Viazanie korzetu nie je ako viazanie topánok, takže sa budete musieť pred odchodom uistiť, či ste si váš korzet uviazali správne. Existuje viacero spôsobov ako uviazať korzet (napr. viazaním zdola nahor pričom uzlík by mal byť v najmenšom bode pásu), takže nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek spôsob, alebo ak máte svoju vlastnú techniku, tak sa uistite, aby vám vaše viazanie váš korzet dobre zaistilo a aby ste v ňom vyzerala úžasne.

Čo si obliecť ku korzetu?

Pokiaľ ste sa dočítali až sem, máme pre vás na záver pár tipov s čím sa oplatí nosiť korzet:

  1. korzet a jeho noseniePre bežne nosenie si môžete v určitých prípadoch obliecť korzet na košieľku s dlhými rukávmi, alebo na šaty s krátkymi rukávmi. Je to skvelý spôsob ako začať nosiť korzet keď si chcete vyskúšať niečo nové ale zároveň chcete vyzerať jednoducho. Pridanie ďalších vrstiev oblečenia dodá vášmu vzhľadu novú textúru, takže si dajte pozor na to, aby ste váš výzor udržali prostý a jednoduchý a hlavne aby sa vaše šaty (alebo košieľka) zhodovali, popr. dopĺňali váš korzet.
  2. Pokiaľ sa však naopak nehanbíte ukázať niečo zo seba, môžete si váš korzet nechať ako váš základ pre moderný outfit do spoločnosti. V takom prípade pokojne použite korzet pod prsia, popr. si vyberte srdiečkový korzet, pod ktorým nemusíte nosiť prakticky nič. Ten si spojte s džínsami, tmavšími nohavicami alebo skiny džínsami (ak plánujete ísť na nejakú párty). Na záver si obujte podpätky alebo vysoké topánky a ste pripravená všetkým vytrieť zrak.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button