Korzety

Tipy pred tým ako začnete nosiť korzet

ako nosiť korzetNieste si istá či by ste chceli nosiť korzet? Korzety sa stávajú čoraz populárnejšie a dajú sa použiť k najrôznejším príležitostiam či už bežne do práce, na večierok, párty alebo aj na Halloween. Pokiaľ zvažujete kúpenie korzetu ale nie ste o ňom ešte úplne presvedčená, nemajte obavy.

Dnešné moderné korzety nie sú také, aké používala vaša babka na to, aby vám poprehadzovala všetky orgány v tele. Korzety v dnešnej dobe sú síce podobné tým, aké sa používali v minulosti ale sú podstatne komfortnejšie, jednoducho sa obliekajú a vyzliekajú a sú navrhované pre najrôznejšie typy ženských tiel. Pokiaľ ste však nikdy nenosili korzet alebo stále váhate si jeden vyskúšať, keďže neviete čo môžete od korzetu čakať, tieto tipy pred tým ako začnete nosiť korzet vám pomôžu si urobiť predstavu o nosení korzetu a uľahčia vám jeho nosenie. Ani sa nenazdáte a budete nosiť korzet pomaly celý rok a nie len na výnimočné udalosti.

Nájdite si správnu veľkosť korzetu

tipy pre začiatočníčky na korzetIde asi o jeden z najdôležitejších bodov, ktorý skrátka musíte zvážiť pred samotným výberom korzetu. Vyberanie veľkosti môže byť pre mnohých ľudí trošku mätúce, hlavne ak nemajú s korzetmi absolútne žiadnu skúsenosť. V podstate účelom korzetu je zúženie vášho pásu (o koľko záleží na tom, ako pevne by ste si chceli korzet viazať a samozrejme aj od toho, aká je vaša osobná predstava o ideálnej postave).

Čiže namiesto normálnej veľkosti vášho pásu by ste si mali kúpiť korzet, ktorý je o 10 – 12 cm užší ako je váš pás. Samozrejme berte do úvahy že hoci by mal byť korzet takpovediac „škrtiaci“ v páse, musíte byť v ňom schopná sa normálne pohybovať a hlavne dýchať, takže to s tou veľkosťou nepreháňajte a uistite sa, že sa vám aj menší korzet bude nosiť pohodlne.

Použite pevné kostice

Pokiaľ vám záleží na odolnosti korzetu, resp. kostíc v korzete, určite budete chcieť oceľové kostice, nakoľko sú v súčasnosti asi tou najbezpečnejšou voľbou. Stalo sa vám už niekedy, že vám vyskočil drôt z podprsenky a bodol vás do rebier alebo do pŕs?

Presne toto sa vám môžete stať pri plastových kosticiach, popr. aj keby nie, môžu vám prasknúť v tej najnevhodnejšej dobe. Pokiaľ plánujete nosiť korzet niekoľko hodín vkuse alebo ho chcete nosiť často, určite budete potrebovať pevné kostice vyrobené z ocele. Takéto kostice vám pomôžu udržať tvar korzetu a na správnych miestach, plus vám umožnia dosiahnuť perfektné krivky.

Pred oblečením korzetu použite prášok

Či už plánujete nosiť korzet vyrobený zo saténu, bavlny, kože alebo z PVC, mali by ste si vaše torzo a hruď pokryť práškom predtým, ako si nasadíte korzet. Môžete použiť parfumovaný prášok alebo jednoduchý prášok pre bábätká. Účelom prášku je najmä to, aby ochránil vašu pokožku pred podráždením a vyrážkami a naopak, aby ochránil korzet pred potom a usadeninami. Pokiaľ by ste chceli nosiť kožený korzet, bude lepšie ak použijete tekutý prášok, aby sa vám korzet ľahšie obliekal a vyzliekal.

Začnite nosiť korzet postupne

Kožené korzety sú naozaj veľmi sexi a určite sa hodia do klubu či baru. Avšak pri koži je to taktiež trošku komplikovanejšie nakoľko sa koža na korzete musí takpovediac „podvoliť“ vášmu telu. Preto doprajte koži čas na to, aby sa rozohriala a obopla sa okolo vášho tela. Takže pokiaľ si chcete obliecť kožený korzet, uviažte si ho zo začiatku veľmi jemne. Doprajte mu aspoň pol hodinu aby sa trochu rozohrial a postupne ho sťahujte viac a viac.

nosenie korzetuKožený korzet by ste si mali začať navliekať aspoň 2 hodiny predtým, ako budete chcieť odísť, nakoľko potrebuje naozaj veľa času, kým sa vám prispôsobí. Pokiaľ by ste tento krok preskočili, a rovno si ho zaviazali napevno, hrozí riziko, že sa vám počas večera bude korzet postupne uvoľňovať ako sa bude zohrievať.

Toto pravidlo platí vo všeobecnosti pri všetkých korzetoch. Nikdy si neobliekajte korzet hneď ako ho dostanete, nakoľko ešte nie je prispôsobený úplne vášmu telu a krivkám. Zozačiatku si oblečte korzet na 1 – 2 hodiny denne a jemne ho uviažte. Postupne si ho môžete obliekať aj na dlhšie a sťahovať viac až kým nebude perfektne priliehať k vášmu telu. Navyše ak ste úplná začiatočníčka v korzetoch, tak vám to pomôže si zvyknúť na nosenie korzetu a nebude to pre vás taký šok.

Vyberajte si korzet s rozumom

Ak ste nikdy predtým korzet ešte nenosili, alebo si chcete obliecť korzet bez akejkoľvek cudzej pomoci, možno by ste mali zvážiť korzet s otvoreným predkom, namiesto korzetu s uzavretým predkom. Korzet s otvoreným predkom má síce viazanie na chrbte, ale taktiež má háčiky, viazanie alebo nejaký iný druh uzavierania v prednej časti korzetu.

Ak teda by ste chceli takýto korzet, mali by ste si ho najprv obliecť a poprosiť niekoho, aby vám zadné viazanie zašnuroval tak pevne ako sa len dá. Potom si môžete korzet vyzliekať pomocou predného uzavierania/otvárania a nabudúce, keď by ste si chceli korzet nasadiť znovu, zadné viazanie budete mať už uviazané a postačí vám len uzavrieť prednú časť tak ako predtým. Pointou je, že to bude pre vás podstatne jednoduchší proces, na rozdiel od toho, keď by ste si mala spraviť zadné viazanie korzetu úplne sama.

Kúpte si šnúrky na viazanie korzetu navyše

korzet a jeho noseniePokiaľ by sa vám viazanie na korzete poškodilo, odtrhlo alebo roztrhlo, šnúrky na topánkach tento problém nevyriešia. Korzetové šnúrky sú extrémne dlhé, takže vďaka nim si môžete vyriešiť komplikované viazanie na chrbte a navyše sú komfortnejšie, hlavne keď sa stretne viazanie s vašou pokožkou. Šnúrky na korzete sú totižto vyrobené z jemnej látky, takže vašu kožu nepodráždia. Zvyčajne pri nákupe korzetu budete mať vždy možnosť si dokúpiť pár extra šnúrok navyše. Je lepšie ich mať a nepoužiť ako nemať a potrebovať ich.

S čím by ste mali nosiť korzet?

Posledný tip je spojený s ostatnými kusmi vášho šatníka. Často sa vám môže stať, že si zakúpite perfektný, úžasný, dokonalý korzet a zrazu zistíte, že nemáte potuchy, čo si k nemu oblečiete. Alebo horšie: nebudete si mať čo k nemu obliecť. Preto si najprv dobre premyslite, ako a k čomu sa váš korzet hodí. Korzet môžete nosiť či už pod oblečením alebo na oblečení, popr. si môžete cezeň prehodiť šaty.

Je to len na vás, všetky spôsoby obliekania majú  svoje výhody a nevýhody. Avšak v prípade, že by ste si chceli obliecť korzet pod šaty, uistite sa, že materiál, z ktorého je vyrobený bude dýchať. Pot by mohol váš korzet poškodiť. A naopak, pokiaľ si chcete obliecť korzet navrch, tak by vnútorná vrstva pod ním mala byť vyrobená z jemnej a dýchateľnej látky.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button