Korzety

Dôvody prečo nepiť sladené nápoje a nosiť korzet

sladené drinky a nosiť korzet je zlá kombináciaSte si vedomé toho ako dokážu sladené nápoje ovplyvniť vašu schopnosť nosiť korzet? V tomto článku sa pozrieme na pár základných faktov o sladených nápojoch, aké sú ich rizika, čo všetko spôsobujú ale hlavne to, ako dokážu priamo či nepriamo ovplyvniť vašu schopnosť nosiť korzet. Ide o jeden z hlavných rizikových faktorov, ktoré vám môžu okrem naberaní na váhe taktiež spôsobiť pár priamych a relatívne nepríjemných vecí. V nasledujúcich riadkoch si prejdeme niekoľko negatívnych účinkov sladených nápojov na ľudský organizmus.

Bublinky v nápojoch

sladené nápoje a nosenie korzetuJeden zo zrejmých dôvodov, prečo by ste nemali piť/jesť vo veľkom množstve je ten, že vám korzet zmenšujte priestor v žalúdku a črevách, nakoľko vám prakticky sťahuje celé torzo. Keď sa teda napijete niečoho, čo má v sebe bublinky a tento plyn sa vám dostane do tráviaceho systému, v podstate naberáte na objeme.

A keď kapacita vášho objemu vo vašom žalúdku je obmedzená korzetom, tak vám tieto bublinky zaberajú pomerne veľa miesta. Jednoduchá fyzika. Treba však spomenúť to, že kvôli bublinkovým nápojom by ste sa neskôr mohli cítiť nafúknutá, nekomfortne či dokonca pociťovať ostrú bolesť v oblasti brucha nakoľko by vám korzet tlačil na žalúdok.

Aké je teda riešenie? No najlepšie bude sa vyhnúť takýmto druhom nápojov. Samozrejme treba brať do úvahy to, že ak sa chcete niekde na párty ukázať vo svojom úžasnom skvelom korzete, určite to posledné čo chcete je, aby ste vyzerala divne tým, že sa vyhýbate väčšine drinkov. Čo však môžete spraviť pri bublinkových nápojoch je to, že si budete dávať o niečo menšie drinky a budete ich piť pomalšie. Dajte si záležať, aby vám takéto okysličené drinky najprv pekne vybublinkovali v ústach a na jazyku a až potom ich prehltnite. Tak by ste sa teoreticky mohli vyhnúť nepríjemnostiam ktoré sa s bublinkami a korzetmi vyskytujú.

Cukor v drinkoch a jeho vplyv na korzet

Áno áno, všetci určite vedia, že by nemali piť sladké drinky plné cukru, lebo kvôli nim priberú na váhe a nebudú sa už viac cítiť sexi. To však priamo nesúvisí s nosením korzetu. Čo už však súvisí je to, že cukor vo vašom tele spôsobuje, že si taktiež v sebe udržiavate viac vody, čo sa odrazí na tom, že vám už korzet nebude tak dobre sedieť ako predtým. Okrem toho netreba zabúdať na proces nadúvania, ktorý v spojení už s vyššie spomínanými bublinkami môže byť pre ženu katastrofou.

Riešením by mohlo byť logicky – VYHÝBANIE SA DRINKOM PLNÝM CUKRU! Ak však už musíte mať takýto druh nápoja, vyberte si aspoň taký ktorý ho má najmenej a nekombinujte ho zbytočne s ničím iným. Taktiež stojí za zmienku to, že by ste sa mali vyhnúť drinkom s umelými sladidlami.

Odporúčané TOP kolekcie korzetov: ružové, luxusné, s čipkou a open bra korzety

Dehydratácia ľudského tela 

Pri nosení korzetu je nesmierne dôležité, aby ste dodržovali správny pitný režim. Je to hlavne kvôli tomu, aby sa vaše bunky v tele správne hydratovali a tým pádom mohlo vaše tkanivo a orgány správne fungovať. Adekvátna hydratácia napomáha fungovaniu rôznym procesom v tele ako sú trávenie či správna cirkulácia a tlak krvi. To sa v prípade sladkých nápojov nedá povedať, nehovoriac o drinkoch, ktoré obsahujú okrem cukru aj alkohol či kofeín.

nosenie korzetu pri sladkých drinkochKofeín a alkohol sa môžu radiť medzi diuretiká. Okrem rôznych vedľajších účinkoch, o ktorých sa dá hovoriť donekonečna, potláčajú nepriamo tieto látky taktiež hormón ADH a spôsobujú to, že vaše obličky zvyšujú svoju činnosť, čím ťahajú taktiež vodu preč z krvného obehu. Ak vaša krv neobsahuje dostatočne veľké množstvo vody, váš krvný tlak môže klesnúť dolu, vďaka čomu môžete počas nosenia korzetu aj odpadnúť. Okrem toho môžete cítiť bolesť v žalúdku a črevách a mnoho ďalších iných nepríjemných symptómoch.

Samozrejme treba prihliadnuť na fakt, že ak nieste práve najväčšia vymetačka barov a nemáte v sebe alkohol v jednom kuse a chodievate na párty raz za čas, tak takéto riziká sú vo vašom prípade nepravdepodobné. Avšak uvedomujte si to, že keď idete von v korzete, ste na takéto faktory o niečo citlivejšia. Pričítajte k tomu horúci vzduch v klube, tancovanie a veľký výdaj energie a voilá, máte nábeh na pocit slaboty, nízky tlak a nevoľnosť.

Čiže berte všetko s mierou. Ak plánujete ísť von v korzete, dávajte si pozor na to čo pijete a konzumujete a rátajte, ako to môže ovplyvniť váš organizmus. Znovu treba pripomenúť, že najlepšie je piť čistú vodu alebo aspoň nealkoholické drinky bez cukru a bez bubliniek. Záleží hlavne od toho ako sa cítite a čo všetko zvládnete.

Vplyv sladených drinkov na kosti

sladené nápoje a nosenie korzetuTento prípad je trochu pritiahnutý za vlasy ale dáva logiku. Predstavte si že idete do baru a objednáte, si povedzme kolu. Kola ako taká sa často spája so stratou hustoty v kostiach. Niektoré štúdie dokonca naznačujú, že pitie koly môže spôsobovať osteoporózu (nakoľko kofeín ovplyvňuje úroveň vitamínu D v tele, ktorý by mal byť v rovnováhe s úrovňou kalcia v kostiach).

V každom prípade môžete z tohto príkladu pochopiť, ako môže aj hlúpa coca-cola ovplyvniť vaše nosenie korzetu. Stačí si len predstaviť tlak korzetu na vašej hrudi a páse, do toho pričítajte oslabené kosti a môžete z toho mať celkom dobrú predstavu o tom, čo by vás pri takom extrémnom prípade čakalo. Je preto nevyhnutné poznamenať, ako veľmi sa spája to čo pijete s korzetom.

Na záver pár myšlienok o sladených drinkoch a korzetoch

Určite ste sa už dočítali o negatívnych účinkoch sladkých nápojov na ľudské telo niekde na internete aspoň 100-krát. Tým pádom netreba zachádzať do detailov ako veľmi môžu ovplyvňovať sladké drinky váš organizmu a samozrejme vašu schopnosť nosenia korzetu. Dôvody prečo nepiť sladené nápoje a nosiť korzet si môžete zistiť aj sami, resp. prídete na to samé od seba.

Efekty, ktoré sladké nápoje spôsobujú nemusia na seba dať dlho čakať. Preto si sami zvážte, ako budete k tejto problematike pristupovať, ako sa budete z dlhodobého hľadiska stravovať, ako to ovplyvní vašu schopnosť nosiť korzet a či nebudete mať z vášho jedálnička zdravotné problémy (alebo naopak, veľké benefity). Pokiaľ sa však zdržíte nadmernej konzumácie týchto lákavých a hrozných naberačoch na váhe a ničiteľov ženských postáv a celkovo sa dokážete zdravo stravovať, nemali by ste sa stretnúť so žiadnymi vyššie spomenutými problémami.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button