Korzety

Ako uviazať korzet?

Máte doma pripravený korzet ale nemáte potuchy ako si navliecť do korzetu šnúrky a ako správne uviazať korzet? V tomto článku si prejdeme všetky fázy navliekania korzetu, od jeho počiatočného viazania až po jeho navliekanie.

Ako si navliecť do korzetu šnúrky

Začnite zaväzovať korzet na vrchu jeho viazania. Ak máte párny počet dierok na viazanie (cez ktoré šnúrky na korzete prechádzajú), začnite ťahaním šnúrok cez vnútorné strany vrchných dierok. Ak máte naopak nepárny počet viazaní, začnite šnúrky na korzete viazať naopak zdola nahor.

navliecť do korzetuPomocou šnúrok vytvárajte znak „X“. Vezmite si pravú šnúrku a potiahnite ju na ľavú stranu. V prípade, že počiatočné dierky majú šnúrky, ktoré už prechádzajú na začiatku cez vrchné dierky, potiahnite šnúrky cez vrchné dierky na druhej strane. Ak prvá dierka má šnúrky smerujúc nadol do dierky, potiahnite šnúrky cez spodok dierky na opačnej strane. Proces zopakujte aj na ľavej strane, ak máte už pravú stranu splnenú.

Pokračujte vo viazaní, kým sa nedostanete do stredu/centra korzetu. Mali by ste skončiť s posledným „X-kom“ v strede korzetu, resp. medzi jeho hornou a dolnou časťou.

Po dokončení viazania od hora po stred začnite opätovne s viazaním korzetu, avšak začnite nanovo v strede. Pokračujte vo viazaní, až kým nedosiahnete spodok korzetu.

Ako si nasadiť korzet

Keď si už dokážete uviazať korzet, postavte sa pred zrkadlo a nasaďte si korzet bez pomoci. druhej osoby. Samozrejme je jednoduchšie, pokiaľ máte niekoho, kto by vám s tým pomohol, avšak bude pre vás do budúcna praktickejšie, ak sa to naučíte sama.

podrobný návod ako si uviazať korzetNasaďte si spodnú vrstvu oblečenia pod korzet pre jeho ochranu. Každodenné nosenie korzetu ho opotrebúva. Spodná vrstva pod korzetom dokáže absorbovať vlhkosť a nečistotu z vašej pokožky.

Uistite sa, že ste si nasadili korzet do správnej polohy. Väčšinou mávajú korzety viazanie vzadu na chrbte a dierky by sa mali nachádzať na prednej časti korzetu. Pri priamom navliekaní korzetu by mala byť predná časť otvorená a viazanie vzadu by malo byť uzatvorené.

Obaľte si korzet okolo seba tak, že začnete uzatváraním prednej časti. Možno budete počas zaväzovania potrebovať spraviť pár úprav, avšak mali by ste byť schopní si uzatvoriť prednú čas korzetu pomerne jednoducho.

Upravte si korzet ak nie je na vás správne vycentrovaný, poprípade niečo vytŕča alebo je niečo jemne pokrčené. Ak máte pred sebou veľké zrkadlo, mali by ste zbadať všetky nerovnosti a chybičky.

Uzatvorte prednú časť korzetu, ktorá pozostáva z kovových častí vpredu s gombíkmi a dierkami. V tejto fáze by ste mali byť schopný zúžiť pás tým, že si zapnete gombíky.

Odporúčané články: TOP 10 korzety Astratex a Typy korzetov

Finálne zaviazanie korzetu

Stiahnite šnúrky na korzete tak silno, aby bol pevne uviazaný. Šnúrky by mali byť stiahnuté dostatočne pevne na to, aby na vás korzet sám o sebe držal, postačí jednoducho keď utiahnete pri každej dierke šnúrku, až vám na konci ostanú len ich dlhšie konce.

Spravte si poslednú kontrolu viazania a utiahnite si šnúrky čo najpevnejšie. Kontrolujte si popri tom, aby vám „X-ká“ stále pevne držali a na záver spravte pri posledných 4 „X-kách“ v dolnej časti korzetu najsilnejšie stiahnutia.

Vyčnievajúce šnúrky od korzetu si buď zauzlite alebo si spravte mašličku. Na konci by mal váš korzet vyzerať upravene a hlavne pevne. Na záver si už len naposledy skontrolujte, či ste spravili všetky kroky správne a prezrite sa v zrkadle, či ste nespravili niekde chybičku. Uviazať korzet nie je nič náročné, len to chce z počiatku trochu cviku a neskôr vám to už pôjde veľmi ľahko.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button