Korzety

Typy korzetov

rôzne typy korzetovExistujú rôzne typy korzetov a často sa ženám stáva, že sa nevedia rozhodnúť, ktorý korzet by bol pre ne najvhodnejší. Korzet s kosticou či bez kostice? S podväzkami alebo s nejakými ozdobami? V tomto článku sa podrobne pozrieme na základné typy korzetov, ich využitie a samozrejme si prejdeme to, aké sú ich výhody a nevýhody.

Korzety pod prsia

Korzety pod prsia začínajú, ako už z názvu vyplýva, tesne pod prsiami a končia zvyčajne na začiatku klinu. Pre začiatočníčky sa odporúča nosiť korzety, ktoré sú z čiernej bavlny s odnímateľnými podväzkami. Neskôr môžete začať používať odvážnejšie štýly a materiály ako sú PVC a koža alebo rôzne kombinácie vzorov. Korzety pod prsia sa môžu používať ako podporné spodné prádlo alebo ako módny doplnok na oblečenie. Pokiaľ ste fanúšičkou takýchto korzetov, môžete ich nosiť takmer pri akýchkoľvek šatách alebo sukni.

korzet pod prsia AstratexTieto korzety poskytujú tvar „presýpacích hodín“ avšak neposkytujú podporu pre prsia. Okrem toho sú však skvelou možnosťou ako si vytvarovať postavu nakoľko poskytujú podporu chrbtice. Ich hlavnou výhodou je ich rozmanitosť – môžete používať jednoduché bavlnené korzety, ktoré sa dajú zohnať v stovkách rôznych možných prevedení – či už s čiernou alebo bielou košieľkou, príležitostným tielkom alebo obyčajným tričkom.

Jednotlivé typy korzetov pod prsia

Dlhšie korzety pod prsia siahajú až cez boky a vďaka tomu sa ideálne hodia pre vysoké ženy, ktoré majú dlhšie torzo, nakoľko tento druh korzetu ponúka najväčšie pokrytie

Korzety so širšími pásmi sa môžu používať ako korzety cez prsia alebo ako korzety pod prsia, vynikajúco sa hodia pre ženy so širšími plecami.

Živôtiky končia okolo prirodzeného pásu ženu, majú pásiky a zvyčajne poskytujú najväčšie pokrytie a podporu pre celú chrbticu a plecia.

„Waspie“ korzet je azda najkratší typ korzetu pod prsia nakoľko je len jedným veľkým „opaskom“ a obťahuje sa len okolo ženského brucha. Tento typ korzetu poskytuje trochu užšie boky, avšak je aj menej sťahujúci. Zvyčajne sa nosieva čisto len z módnych dôvodov a prekrýva sa spolu s rôznymi košeľami či šatami.

Cvičný korzetový pás sa často pletie s cvičným pásom hoci ide o 2 rozdielne druhy prádla, nakoľko klasický cvičný pás je vyrobený zvyčajne len z latexu. Korzet narozdiel od toho sa vyrába z bavlny, kože, saténu a pod. Navyše disponuje kovovými kosticami a môže sa nosiť ako módny doplnok. Cvičný pás oproti tomu je elastické prádlo, ktoré sa nosí pod oblečením, zvyčajne počas cvičenia a vie dočasne napodobniť formu korzetu, avšak nedokáže upraviť ženský pás.

Korzety cez prsia

Bordový korzet CR-3820 cez prsiaKorzety cez prsia začínajú tesne pod vašimi ramenami a končia niekde nad bokmi. Dokážu nadvihnúť prsia pričom zúžia boky a poskytnú tak skvelú podporu pre váš chrbát, navyše sa môžu nosiť bežne každý deň aj ako obyčajný kus odevu alebo naopak, dajú sa využiť ako elegantný kus oblečenia na príjemný večer – nad alebo pod ostatné oblečenie.

Pridajte k tomu ešte topánky s vysokými podpätkami a otáčanie mužských hláv máte zaručené! Nevýhodou týchto korzetov je to, že sa nevyrábajú v iných štýloch, čiže môžete mať korzet len v jednom jedinom prevedení.

Jednotlivé typy korzetov cez prsia

Korzet s vypchávkami disponuje zabudovanými podložkami pre prsia a je obľúbeným typom najmä medzi ženami s veľkými prsiami, nakoľko poskytuje väčšiu oporu pre prsia

„Lingerie“ korzet je o niečo viac odhaľujúcejší a zvyčajne obsahuje ozdoby ako sú čipky, koráliky a hodváb. Bežne sa vyskytuje s odnímateľnými podväzkami, ktoré držia pančuchy.

Korzety s kosticami

Korzet Eternity červený elegantný kosticovýKosticové korzety patria k najtradičnejším korzetom, nakoľko spĺňajú ich originálnu, pôvodnú rolu pre ktoré boli určené. Držia požadovaný tvar tela pomocou kostíc, ktoré sa v korzete nachádzajú. Kostice môžu byť vyrobené z kovu, plastu ale aj z iných materiálov a každý z nich má určité výhody a nevýhody.

Tie drahšie sa však vyrábajú výlučne z kovu. Moderné kovové kostice sa zvyčajne vyskytujú v dvoch formách a to ako „ploché“ kovové kostice a „špirálovité“ kovové kostice. Oba druhy sú veľmi pevné, avšak špirálovité kostice sú o niečo jemnejšie, resp. nie tak pevné.

Kosticové korzety sa dajú nájsť v najrozličnejších štýloch a môžu byť využité či už ako večerný doplnok na oslnenie mužov ale aj ako zdravotná pomôcku pre váš chrbát a postavu.

Korzety bez kostíc

Korzety bez kostice v podstate ani nie sú korzety nakoľko nezužujú až tak boky oproti korzetom s kosticami. Existujú rôzne druhy korzetov bez kostíc, avšak asi najpopulárnejší je „bustier“ korzet, ktorý sa zvyčajne nosí pod oblečením na vyzdvihnutie pŕs a na jemné vytvarovanie bokov (v podstate ide o kombináciu podprsenky a tvarovateľnej bielizne). Tento druh korzetov často obsahuje čipky a mašle a najčastejšie ho nájdete spolu s podväzkami. Pre bežné nosenie môžete tento typ korzetu skombinovať spolu s rifľami alebo sukňou.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button