Korzety

Na čo sa zamerať pri kupovaní korzetu v obchode

Na čo sa zamerať pri kupovaní korzetu v obchodePovedzme, že ste jedným zo šťastných ľudí, ktorí žijú relatívne blízko obchodu, ktorý predáva korzety. Máte záujem o kúpu, ale nikdy ste reálne korzet osobne nevyberali a máte obavy, že to nemusí byť dobrá kvalita korzetu. Ako teda postupovať pri kupovaní korzetu? Čo by ste sa mali opýtať predajcu alebo obchodného zástupcu? Tu je malý zoznam a pár tipov, ktoré vám pomôžu pri vašej práci detektíva pri hľadaní „toho pravého“….korzetu.

Pri kupovaní korzetu si všímajte hlavne materiál

Počet vrstiev nie je až tak dôležitý, ako ich kvalita. Jednovrstvový korzet z veľmi silného, husto tkaného materiálu čo sa nenaťahuje bude lepší ako 5 vrstiev roztiahnutého, neštandardného materiálu.

tipy na nákup korzetuAk módna tkanina vyzerá jemne, pritlačte na ňu prstami a pokúste sa vrstvy oddeliť – zistite tak, koľko vrstiev v nej môže byť. Ak tkanina vyzerá jemne a zdá sa byť tenká, avšak napriek tomu tuhá, môže byť prepojená. Ak sa zdá byť hrubšia a ťažšia, môže byť „zatavená“ alebo inými spôsobom vyrovnaná aby bola zosilnená celková vrstva.

Ak máte pochybnosti, opýtajte sa majiteľa obchodu, z čoho je korzet vyrobený a kto ho vyrobil – avšak berte ich tvrdenia s určitou dávkou rezervy, nakoľko sa môžu snažiť vám iba predať produkt.

Neboj sa šklbnúť s korzetom (ak sa predajca vystraší, urobte si tento test v šatni.). Kvalitné korzety sú navrhnuté tak, aby znášali značný tlak, a to stále po dobu niekoľkých hodín a aj tak by vám mali vydržať celé roky v dobrom stave – takže niekoľko dobrých potiahnutí na pár minút by nemalo korzet nijako poškodiť. Korzet pevne potiahnite po horizontálnej dĺžke.

Všímajte si, ako veľmi sa tkanina naťahuje medzi vašimi rukami (pokiaľ to je možné, nemala by sa rozťahovať vôbec). Niekoľko krát rázne látku poprehýbajte – ak počujete zlomenie vlákna, nie je to dobré znamenie. Nemali by ste skrátka vidieť nejaké medzery medzi jednotlivými panelmi korzetu keď ho potiahnete.

Konštrukcia korzetu je pri kupovaní korzetu takisto veľmi dôležitá

nakupovanie korzetuKaždý panel by mal byť zošitý viackrát (2-3), či už ide o zámkový steh, horný steh, lapovaný šev, plochý šev atď. Ak má váš korzet externé kosticové otvory, možno nebudete mať možnosť vidieť, ako boli jednotlivé panely zošité.

To, či má korzet hotovú podšívku neurčuje jeho kvalitu. Ak však korzet nemá podšívku, máte šťastie v tom, že tak ľahko uvidíte „vnútornosti“ korzetu – uvidíte kvalitu vnútornej štruktúry kostíc, či majú pás atď., pretože to bude všetko v podstate odkryté.

Korzetový pásik na pás

Ak máte pochybnosti o kvalite korzetu, zahrnutie pása je bezpečnostným faktorom. Mnoho spoločností používa vo svojich korzetoch jednosmerný saténový pásik. Je to celkom bežné, aj keď nejde o najsilnejší materiál, ktorý by mohli použiť.

Viazanie a zakrývací panel zvyčajne nie sú veľkým faktorom, ktorý by určoval kvalitu korzetu, nemajú totiž skutočne vplyv na to, ako by vám korzet padol alebo aký je silný – je to skutočne len otázka estetických preferencií a zadný panel má primárne chrániť vašu pokožku pred poranením zo šnurovania.

Vybrané TOP kolekcie korzetov:

Predné viazanie na korzete

kupovanie korzetuAk má korzet háčiky a očká, tak sa ho vyvarujte – taký skutočne nechcete. Obvykle nájdete štandardný pol palcový „busque“, hoci veľa značiek používa ťažší 1 palcový busque. Aj pri flexibilných busque je kvalita dôležitá, pretože niektoré pol palcové busky sú jemnejšie ako iné, vyrobené z inej ocele, atď. – niektoré sú náchylnejšie na odlupovanie ovládacích gombíkov, aj keď pri použití dostatočného napätia je možné dosiahnuť aj to najlepšie z busque.

Veľa rešpektovaných nositeliek korzetov používa pol palcový busque, takže nepovažujte všetky korzety s inou veľkosťou za nekvalitné. Niektoré korzety budú mať šnúrky na prednej a zadnej časti, v takom prípade si pozrite ich priechodnosť a skontrolujte ich kvalitu. Iné korzety môžu mať uzavretý predok, v takom prípade sa nemusíte ničoho obávať. Iné korzety môžu mať zips. V takom prípade by mal byť zips podopretý jednou alebo viacerými plochými oceľovými kosticami a mal by byť dobre a bezpečne prišitý. Niektoré zipsy sú pomerne silne, ale treba s nimi zaobchádzať opatrne.

Kostice v korzete pri kupovaní

Kvalitné korzety sa zvyčajne vyrábajú s oceľovými kosticami. Musíte si však dať pozor aj pri oceľových kosticiach – niektoré formy oceľových kostíc sú totiž flexibilnejšie ako iné. Navyše si dajte pozor na to, že zamestnanci priamo v obchode niekedy nemusia vedieť, aké kostice daný korzet obsahuje (pokojne môžu byť aj umelé), alebo môžu klamať a tlačiť vás ku kúpe korzetu. Preto si radšej sami zistite, či ide o oceľové kostice, a to s pomocou magnetu – pokiaľ možno dosť silného – len ho za žiadnych okolností nenoste v tej istej kapse, v ktorej nosíte svoje kreditné karty.

Oceľ je železný materiál, takže keď dáte magnet na kosticový kanál, môžete cítiť slabý ťah. Ak však nič necítite, kostice sú vyrobené z plastu. Či sú kostice na bokoch korzetu ploché alebo špirálové je vecou preferencie, ale kostice vzadu pri priechodkách by mali byť VŽDY ploché oceľové kostice a pri stiahnutí by sa nemali ohýbať ani zalomiť.

Priechodky/očká na korzete

ako kúpiť korzetVo všeobecnosti – čím užšia je hrana priechodky (vzdialenosť medzi stopkou a okrajom priechodky), tým ľahšie sa môže priechodka vytiahnuť (to neplatí, ak sa používa šnurovacia kostica). Ak sa pokúsite stiahnuť korzet, vyhnite sa slabým priechodným panelom.

Priestor medzi jednotlivými priechodkami je celkom dôležitý. Priechodky môžu byť rovnomerne rozmiestnené alebo môžu byť blízko seba pri páse, aby sa v tejto oblasti dosiahla väčšia kontrola na sťahovaním. Toto je tiež tak trochu záležitosť preferencie.

Na zadných okrajoch niektorých priechodiek sa môžu vyskytnúť medzery – môžu byť škaredé, ale spravidla nie sú škodlivé, pokiaľ vám nezaklapnú vaše šnúrky.

Ak je váš magnet dostatočne malý, môžete ho použiť aj na priechodkách – dobré priechodky sú vyrobené z mosadze, ktorá je neželezná, takže NIKDY nesmie byť magnet pritiahnutý k priechodkám. Ak je váš magnet pritiahnutý na priechodky, mohli by byť vyrobené zo zliatiny alebo môžu mať vo vnútri oceľ – to znamená, že vaše priechodky môžu postupom času hrdzavieť.

Na čo si ešte dať pozor pri kupovaní korzetu? Na samotné skúšanie!

Toto je kapitola sama o sebe – ak vám obchod pri kupovaní korzetu poskytne vzorku na vyskúšanie, potom rátajte s tým, že možno vám nebude sedieť perfektne, nakoľko si ho mohlo vyskúšať už niekoľko ľudí pred vami. Ak vám dajú nový korzet, ktorý si môžete vyskúšať, tak vám takisto nemusí presne padnúť, nakoľko je kompletne nový a ešte nie je prispôsobený vaším krivkám, čiže bude tak trochu „stuhnutý“.

Dúfame, že vám tieto tipy pomôžu pri kúpe vášho prvého (alebo ďalšieho) korzetu v obchode. Ak máte nejaké ďalšie tipy alebo odporúčania ako postupovať pri nákupe korzetu v obchode tak sa s nimi prosím podeľte v komentároch pod článkom.

Prečítajte si aj články:

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button