Korzety

Ako schovať korzet pod šaty?

schovať korzetPotrebujete si schovať korzet pod šaty? V tomto článku sa dozviete, aké druhý korzetov sa najlepšie schovávajú či už pod šaty, tričká alebo pod iné druhy priliehavejšieho oblečenia vrátane pár tipov, ako si môžete takýto korzet správne schovať. Všetko dôležité sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Ako správne nasadiť a schovať korzet? 

schovanie korzetuJednou z najjednoduchší techník, ktorá dokáže spraviť viditeľný rozdiel vo vyrovnaní vášho bruška je to, že sa uistíte, aby ste stiahli svoje brucho pred tým, ako si upnete a stiahnete celý korzet. Jednoducho si ruku položíte do vnútra korzetu v strednej časti, stiahnete bruško a upnete/nasadíte korzet úplne.

Vďaka tejto technike zabránite tomu, aby brušné tuky vyčnievali spod korzetu a namiesto toho proste ostali naplocho pod korzetom. Bez správneho stiahnutia bruška môže pásová šva trochu vyčnievať naspodku, čím sa horšie bude potom zakrývať spodná časť korzetu pod šatami. Táto technika je navyše základom pre pásový tréning, takže sa uistite, že ju skvelo ovládate počas nasadzovania korzetu, vďaka čomu dosiahnete perfektne centrovaný a rovný korzet. S trochou praxe sa z toho pre vás stane rutina.

Korzety pod šaty 

Na výber máte k dispozícii tri druhy korzetov pod šaty (hoci určite exituje aj viac druhov, vybrali sme pre vás tieto tri). Tieto druhy, resp. štýly korzetov môžu byť vyrobené z rôznych materiálov vrátane špecifickejších úprav:

Eduardský korzet

zakryť korzet

Je jednou z najlepších možností pre tie ženy, ktoré chcú mať maximálnu kontrolu nad svojím bruškom. Eduardský korzet je o pár centimetrov dlhších vpredu na páse smerujúc nadol. Výstužný pás znamená lepšiu kontrolu, vďaka čomu môžete udržať brucho vo vnútri korzetu. Tkanina na spodnej prednej časti korzetu, tak ako aj pri bedrových častiach, pomáha vyhladiť bruško a bedrovú líniu. Švy na korzete sa hladko zužujú v spodnej polovici korzetu a nechávajú ho tak neviditeľný, aj keby ste na ňom nosili priliehavejšie šaty. Tento korzet je najlepší pre postavy s oblejšími krivkami, avšak dá sa pokojne využívať aj pre iné druhy postáv.

Korzet „Cincher“

Je ďalšou vynikajúcou voľbou, nakoľko pasuje na akýkoľvek druh postavy a navyše nie je určený len pre ženy. Keďže je o pár centimetrov kratší oproti Eduardskému korzetu, je výbornou alternatívou pre tých, ktorí potrebujú zakryť trošku bruško ale zároveň nie až tak veľmi ako pri Eduardskom korzete. Švy na korzete v spodnej časti zužujú spodnú líniu na bedrách a vďaka tomu sa najlepšie hodí pre užšie alebo rovnejšie boky.

Korzet „Eynede“

Je skvelá voľba pre tie ženy, ktoré skrátka chcú chodiť bez podprsenky. Výstužný pás ponúka skvelú dĺžku a švy dolu zas poskytujú skvelé zakrytie bruška. Švová línia je horizontálna, vďaka čomu je jednoduchšie skryť tento korzet pod priliehavé oblečenie. Tento druh korzetu sa dá zohnať pre menšie ale aj väčšie veľkosti pŕs. Avšak pokiaľ chcete kompletne schovať korzet pod oblečenie, neodporúča sa nosiť ho pre tie ženy, ktoré majú o niečo kratší pás.

V závislosti od hrúbky, tesnosti a priezračnosti látky oblečenia, ktoré nosíte, budete potrebovať trošku pomoci pri zakrývaní korzetu. Plná alebo polovičná spodná bielizeň je v týchto prípadoch tou najlepšou možnosťou, pretože dokáže bez problémov zakryť všetky švy. Nakoľko sa však veľmi ťažko tieto druhy spodnej bielizne zháňajú, „vintage“ spodná bielizeň je pravdepodobne najefektívnejšou možnosťou čo sa týka ceny. Nohavičky s vysokým pásom sú taktiež skvelou voľbou na zakrytie spodnej časti korzetu.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button