Korzety

Korzety a ich vplyv na zdravie

korzety a ich vplyvKorzety a ich vplyv na zdravie je témou, ktorá sa nie vždy všade dostatočne popíše a vysvetlí. Existuje viacero dôvodov, prečo je nosenie korzetu prospešné pre ľudské telo a vďaka čomu si môžete zlepšiť kvalitu života aj vy. V nasledujúcich riadkoch si prejdeme pár výhod, ktoré sa s nosením korzetu spájajú.

Korzety a ich vplyv pri chudnutí

Jedným z najväčších benefitov, ktoré sa spájajú s korzetom je ten, že pomáha ženám schudnúť, nakoľko sťahuje okrem ženského pásu aj žalúdok, vďaka čomu nebudete mať takú veľkú chuť do jedla, resp. sa budete po pár lyžíc jedla cítiť plná! Navyše pri nosení korzetu uvidíte okamžitý rozdiel hneď ako sa pozriete do zrkadla, v ktorom uvidíte výrazne zúženie vášho pásu (vďaka známemu tvaru „presýpacích hodín“, ktorý sa s nosením korzetu spája).

Napomáha a zlepšuje postavu

vplyv korzetov na zdravie človeka

Druhou najväčšou výhodou nosenia korzetu je tá, že pri dlhodobejšom nosení vie zlepšiť držanie tela a dokáže slúžiť aj ako opora chrbtice. Ak prekonáte prvotné nepohodlie z nosenia korzetu, budete prekvapená ako sa vám výrazne zlepší vaša postava, držanie tela a ako si posilníte svaly, ktoré ste predtým bez nosenia korzetu nijak nestimulovali.

Utišuje bolesť chrbta

Mnoho žien si pochvaľuje nosenie korzetu najmä kvôli tomu, že s jeho nosením prestali cítiť pravidelnú bolesť v chrbte. Korzet dokáže udržať vašu postavu v správnej vzpriamenej polohe vďaka čomu nervové zakončenia pri chrbte nemusia byť podráždené a tým môžete dosiahnuť instantnú úľavu od bolesti.

Korzety a ich vplyv na sebavedomie

vplývanie korzetov na zdravieNetreba snáď spomínať fakt, že korzety sú naozaj sexi. Je to jeden z najobľúbenejších druhov odevu či už na večierky, párty alebo dokonca do postele.

Existuje nespočetné množstvo typov, ktoré sa hodia na najrôznejšie udalosti. Vďaka noseniu korzetu sa vám nie len zlepší kvalita života ale taktiež vám stúpne vaše sebavedomie, veď kto by sa už len neotočil za ženou v krásnom korzete s vhodným odevom? S takýmto dôvodom nemusíte dva krát rozmýšľať, stačí si len vybrať ten správny korzet a môžete si začať skúšať jeho nosenie.

Pár rád na záver

Samozrejme všetko je nutné brať s mierou a to isté platí aj pri nosení korzetu. Hoci existuje okrem vyššie spomenutých benefitov podstatne viac výhod, ktoré sa spájajú s nosením korzetu, pri extrémne dlhom nosení vám môže skôr uškodiť ako prospieť (pri dlhodobom nosení si môžete poškodiť chrbticu alebo si môžete spôsobiť atrofovanie svalov). Preto to zbytočne nepreháňajte a nenoste korzet viac ako 6-8 hodín denne. Potom doprajte telu chvíľu odpočinku a voľnosti.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button