Korzety

Pri akej príležitosti nosiť korzet?

Neviete sa rozhodnúť kedy sa hodí nosiť korzet? V tomto článku si prejdeme niekoľko udalostí, pri ktorých je možné nosenie korzetu. Zároveň je dôležité vyberať korzet s rozumom podľa toho, o akú udalosť sa jedná.

Kedy sa môže nosiť korzet? 

Skôr ako si začnete vyberať korzet podľa vzhľadu či veľkosti, mali by ste si v hlave rozmyslieť to, ku akej príležitosti a z akého dôvodu ho budete nosiť. Keďže existuje nespočetné množstvo typov korzetov (či už jednoduché saténové korzety bez ozdôb, bohaté korzety s ozdobou alebo dokonca korzety, ktoré slúžia ako spodný odev), je dôležité vedieť, v akých presných situáciách ho budete nosiť a aký je váš osobný dôvod jeho nosenia (za účelom štýlového oblečenia na večierok, alebo zo zdravotných dôvod, alebo oboje a pod).

Korzet ako spodná bielizeň

nosiť korzetHoci by mohol kde kto povedať, že ide o priamočiary druh korzetu, nie je to tak jednoduché. V prvom rade je dôležité to, aby bol korzet jednoduchý, pevný a hlavne bez akýchkoľvek ozdôb. Bohato zdobený korzet s komplikovanými vzormi a strihom si odložte radšej doma na nejakú špeciálnu udalosť, nakoľko by takýto druh korzetu mohol vytvárať pod oblečením nežiaduce hrbolčeky a mohol by narušiť celkový dojem a účel korzetu.

Omnoho podstatnejšie je nosiť jednoduchý korzet z pevného materiálu, popr. s menším výstrihom. Navyše je dôležité to, aký typ vrchného odevu na korzet zvolíte. Vyberte si radšej niečo jemné, vzdušné, aby vám dané oblečenie dokonale ladilo s korzetom a navzájom sa dopĺňali (satén je vhodná voľba ako materiál).

Korzet ako vrchný odev

nosenie korzetuPri korzetoch ako druh vrchného odevu je problematika o niečo komplexnejšia a zložitejšia ako pri spodnom odeve. Môžete sa diviť, avšak nie je to také jednoduché, nakoľko korzety môžu pôsobiť elegantne, slušne ale taktiež provokatívne či eroticky. Je nesmierne dôležité vyberať korzet podľa koho, kam s ním plánujete ísť. Je rozdiel medzi korzetom, ktorý si chcete zobrať do baru či klubu, alebo na ples, svadbu či dokonca do práce.

Preto si vždy povedzte, či korzet spĺňa účel, pre ktorý si ho chcete obliecť, či nepohorší vaše blízke okolie ale samozrejme aj to, či je praktický na to, aby ste si ho so sebou zobrali. Pokiaľ nespĺňa dané parametre, radšej ho nechajte doma na inokedy.

Svadba

Svadba, ako jedna z najväčších udalostí pre človeka, je rovnako dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje aký korzet si vyberiete, či už ste družička, hosť alebo dokonca nevesta.

Svadobné šaty sú pomerne tradičný druh odevu pre nevestu. V takom prípade môže svadobný korzet v kombinácii s dlhou sukňou vytvoriť nádherné a pohodlné šaty. Po svadobnom obrade si môžete dlhú sukňu vymeniť za kratšiu a hľa, ste pripravená ísť na svadobnú párty.

Avšak tento tip neplatí len pre nevesty. Korzet je skvelým výberom aj pre svadobných hostí, nakoľko si ho môžete skombinovať s najrozličnejším druhom oblečenia, ako je napríklad klasická podkolienková sukňa či spoločenské nohavice. K tomu sa hodí už len doplniť korzet nejakým pekným sakom.

Ples

Spoločenský korzet sa dá ponímať približne rovnako ako korzet na svadobnú udalosť. Korzet ako taký nie je jediným dôležitým aspektom, pri ktorom treba rozmýšľať, taktiež jeho doplnky a ostatné oblečenie výrazne ovplyvní váš vzhľad. Môžete ho skombinovať napríklad s jednoduchou sukničkou a šálom, poprípade použiť bolero a hneď ste pripravená ísť tancovať.

Je však nutné podotknúť, aby ste si vybrali korzet z vhodného materiálu napríklad zo saténu by vám mal zaručiť lepšie lepšie pohodlie. Môžete taktiež použiť bohatšie zdobený korzet (aká iná príležitosť je vhodnejšia na to, aby ste sa ukázali). Pokiaľ ste zástankyňou klasickejšieho vzhľadu, vyberajte si korzet v kombinácii s dlhšou sukňou v jednotnej farbe (kvôli tomu, aby vám spolu ladili). Nesmieme zabudnúť ani na obuv, pri tej to môžete zakončiť napríklad lodičkami s opätkami.

Pozrite si aj tieto články TOP 10 korzety Astratex a TOP 12 korzety s podväzkami

Večierky a párty

vyberanie korzetuTieto udalosti sa považujú za takmer neformálne, takže pri výbere korzetu máte v podstate voľnú ruku. To čo by ste pri svadbe alebo plese nemohli použiť, nakoľko by to mohlo pôsobiť až príliš provokatívne, môžete bez problémov na seba hodiť na párty aby ste vynikli a zažiarili. Je len na vás ako veľmi chcete byť odvážna.

Avšak aj tu treba rozmýšľať, v akom duchu sa daný večierok alebo párty nesie. Určite je lepšie použiť iný outfit pri firemnom večierku alebo napríklad niekde v bare.

V oboch prípadoch však môžete pre takéto účely skombinovať korzet ako so sukňami tak aj s nohavicami. Môžete dokonca použiť aj lesklé legíny (podľa okolností) V prípade obuvi sa hodí použiť ako ihličkové podpätky, tak aj baleríny.

Bežné denné nosenie

V prípade bežného nosenia ide pri korzete o kombináciu okolností a vášho osobného štýlu. Môžete použiť krátke ale aj dlhé korzety, je to len na vás. V oboch prípadoch ich môžete skombinovať s najrôznejšími košieľkami alebo inými vrchmi. Navyše k nim môžete pridať nejaké klasické sako. Taktiež takýto korzet skvelo pasuje k sukniam či nohaviciam. Obuv sú však skôr vyberajte podľa toho, kam plánujete ísť (môžete použiť vysoké podpätky ale aj obuv s plochou podrážkou).

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button