Korzety

Korzety a toaleta

korzety a toaletaKorzety a toaleta je téma, ktorou sa nikto nechce zaoberať, nikto o nej nehovorí a radšej sa ani k nej nikto nevyjadruje. Je to spoločenské tabu, pri ktorom sa väčšina ľudí môže cítiť trápne keby to čo i len spomenuli. Niet sa ani čomu diviť. Koho by len napadlo, že môže ísť o pomerne zložitejší problém ako by sa na prvý pohľad zdalo? Každopádne pri nosení korzetu si možno uvedomíte, resp. prídete na to, že korzety a WC je problém, na ktorý musíte nájsť riešenie. Preto sme si pre vás pripravili pár tipov, ako bezpečne a bez trapasu môžete hodiť za chrbát strach z toho, čo budete reálne robiť, keby ste museli ísť s korzetom na záchod.

Ako nosiť korzet s minimálnou frustráciou

V prvom rade stojí za zmienku to, že okrem toho ako a s čím budete nosiť korzet, aby ste vizuálne vyzerali ako bohyňa, mali by ste aj zvážiť praktické hľadisko, resp. čo sa oplatí nosiť pri korzete, aby ste potom nemali priveľa problémov s tým, ako to dáte zo seba dolu (keby ste museli).

Skúste nosiť sukňu spolu s korzetom. Korzet si oblečte pod vaše oblečenie spolu s podväzkami a až potom si dajte nohavičky a nakoniec si na to všetko oblečte sukňu. S touto kombináciou si nebudete musieť odopínať podväzky, keď pôjdete na toaletu na to, aby ste si mohli dať dolu nohavičky.

Vyhnite sa gombíkovým alebo zipsovým nohaviciam, hlavne pri dlhých korzetoch. Radšej si oblečte na korzet nohavice s vysokým pásom alebo joga nohavice a nohavičky.

Pri krátkych korzetoch alebo cincher-och môžete nosiť viacero outfitov, nakoľko takéto korzety príliš nezakrývajú vaše boky.

Ako funguje vaše telo počas nosenia korzetu

Možno ste si všimli, že počas nosenia korzetu chodíte na veľkú menej často. Je to preto, lebo vaše jedlo, ktoré skonzumujete a ktoré putuje vašou peristaltikou vďaka tlačiacemu a stlačiacemu pohybu čriev, je spolu s vaším telom pomerne stlačené, keď máte nasadený korzet.

ako ísť s korzetom na toaletuJe to taktiež jeden z dôvodov, prečo by ste si mali sťahovať korzet pomaly a postupne. Tak môžete dať vaším črevám čas na to, aby si zvykli na takúto zmenu. Pokiaľ vám korzet spôsobuje zápchu, mali by ste si korzet trochu povoliť, a postupne v priebehu doby ho postupne uťahovať.

Taktiež pomáha, ak si do jedálnička pridáte viac vlákniny. Možno ste si všimli, že ak ste skonzumovali nejaké jedlo, ktoré vďaka korzetu ostávalo v žalúdku o niečo dlhšie, necítili ste sa dobre. Preto je vhodné, ak zjete aj nejaké ovocie, polievku či dokonca šalát, čokoľvek čo je pre žalúdok jednoduché na trávenie a rýchlejšie sa vyprázdni.

Takéto jedlá majú v sebe veľa vlákniny a vody. Samozrejme je to na každom človeku, aby sa rozhodol, ako veľmi dokáže zvládať prísun vláknin a tekutín navyše tak, aby sa cítil v pohode.

Možno ste navyše pri nosení korzetu zaznamenali (hlavne vtedy, ak nosíte dlhšie korzety, ktoré vám tlačia na panvu), že musíte chodievať cikať o niečo častejšie ako zvyčajne. Ničoho sa nebojte, vaše obličky nie sú ovplyvnené korzetom. Dôvodom častejšieho cikania je to, že vám korzet môže tlačiť na močový mechúr. V každom prípade za žiadnych okolností neznižujte svoju dennú dávku tekutín – potrebujete vodu, hlavne pre vaše trávenie.

Pozrite si tieto vybrané TOP kolekcie korzetov: sivé, dámske erotické, saténové a korzety s kosticami

Čo robiť keď musíte ísť s korzetom na toaletu?

Nuž a dostávame sa k najošemetnejšej časti tohto článku – korzety a toaleta. Kto by už len rozmýšľal nad tým, čo bude robiť s korzetom na WC? Treba si však uvedomiť, že to je normálna súčasť života každej fanúšičky korzetov. Navyše berte do úvahy to, že ide skôr len o tipy, ktoré vám pomôžu dostať sa z úzkych.

Neznamená to ale, že sa do nich skutočne dostanete – na to je tam viacero faktorov, ktoré zohrávajú rolu. Plus keď si na to zvyknete, resp. budete mať už prax s nosením korzetu, nebude to pre vás nič nezvyčajné alebo divné. Poďme sa teda na to pozrieť čo robiť, ak by nastali na toalete nejaké problémy:

Kauza korzety a toaleta:

Skôr ako sa posadíte, na toalete sa uistite, že sú všetky šnúrky na korzete dobre zasunuté, resp. schované. Jednoducho ich vsuňte do X-iek na korzete alebo dovnútra, resp. pod korzet.

korzety a wcKeď si teda sadnete na toaletu (lebo skrátka musíte „na veľkú“), možno si všimnete to, že sa nemôžete tak dobre vyprázdniť ako zvyčajne, resp. je pre vás ťažšie zatlačiť. Deje sa to preto, lebo počas tohto procesu potrebujete využiť vaše abdominálne svaly a vašu bránicu, ktoré vám pomáhajú vytlačiť odpad z tela von.

Pokiaľ je ich pohyb obmedzený korzetom, môže to byť pre vaše črevá trošku zložitejšie (hlavne ak sa nestravujete práve najzdravšie, resp. nekonzumujete dostatok vlákniny).

Ak by takýto problém teda nastal, jednoducho si povoľte korzet keď budete na toalete. Nemusíte si ho celý vyzliekať. Každopádne ak sa vám takéto niečo stane a nie ste typ čo chodí 3-4 krát do dňa na wcko, nič hrozné sa nedeje, v opačnom prípade to môže byť pre vás trochu mrzutá rutina – konštantné uvoľňovanie a viazanie korzetu.

Čo sa týka utierania – nuž, ako to povedať –  môže sa stať to, že to bude pre vás trochu iné ako zvyčajne nakoľko keď sedíte s korzetom, v podstate stále držíte perfektné držanie tela. Pokiaľ máte dlhšie ruky, nemal by pre vás nastať žiaden problém, ak by však nastal, skúste trochu pozmeniť svoju pozíciu: skúste sa dať viac do drepu, alebo sa trochu postavte popr. skúste iný uhol. V každom prípade nech dôjde k utieraniu akokoľvek – vždy ho spravte spredu dozadu.

Čiže ak máte ruku vzadu, ide o ťahajúci pohyb, ak máte ruku vpredu, ide o tlačiaci pohyb. Hoci sa toto všetko zdá absurdné, je to celkom dôležitá vec nakoľko ako slečny si určite nechcete dostať čokoľvek čo vylúčite do svojho reprodukčného traktu (to by mohlo spôsobiť množstvo nepríjemností a hlavne riziko infekcie). Ak by už všetko zlyhalo, vždy si môžete najprv uvoľniť korzet a až potom vykonať to čo musíte.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button