Korzety

Tipy pred nákupom korzetu

návody a odporúčania pred nákupom korzetuTak a je to tu. Deň D nadišiel a ste odhodlaná si kúpiť svoj prvý korzet. Teraz už len treba zvážiť niekoľko faktorov pred nákupom korzetu, s ktorými ste nepočítali dopredu ako je napríklad veľkosť, kvalita, materiál ale aj rôzne iné praktické veci ako sú: koľko ste ochotná investovať do vášho korzetu? A akým spôsobom si ho vôbec kúpite? Akú kvalitu od korzetu vyžadujete? V tomto článku sme si preto pre vás pripravili pár tipov, ktoré by vám mohli váš nákup uľahčiť.

Nájdite si správnu veľkosť korzetu

nákup a veľkosť korzetuVo fáze, kedy ste rozhodnutá ísť nakupovať pravdepodobne už presne viete, akú veľkosť korzetu to vlastne chcete. Ak ste to však doteraz nespravili, vytiahnite si meter a zmerajte si obvod vášho pásu. Buďte k sebe úprimná pri výbere veľkosti, nakoľko by sa vám to mohlo vrátiť pri nosení korzetu a ľutovali by ste, že ste si kúpili tak úzky, popr. tak široký korzet.

Na meranie použite obyčajný rolovací meter, počas merania buďte uvoľnená a majte správne držanie tela. Niektoré typy korzetov vyžadujú meranie na rôznych častiach tela, nie len meranie pásu, takže, ak už máte vybraný špecifický korzet, myslite aj na tento fakt.. Keď budete vedieť svoju veľkosť pásu, odčítajte od nej niekoľko centimetrov v závislosti od toho, do akej miery chcete svoj pás zúžiť. Tento krok je veľmi dôležitý, nakoľko ak ho vykonáte správne, predídete mnohým problémom, ktoré sa s korzetom často spájajú.

Korzet by mal byť váš spojenec, nie tyran

Hoci si môžete povedať, že vám ide hlavne o to, aby ste v korzete vyzerala skvelo, aby vám pomohol vytvarovať postavu, zlepšiť držanie tela či proste len zúžil boky, neznamená to, že sa kvôli tomu musíte trýzniť zakaždým, keď si ho budete obliekať a nosiť. Korzety sa vyrábajú v rôznych tvaroch, veľkostiach a strihu a dokážu byť aj nesmierne pohodlné.

Nájdite si preto taký, v ktorom sa nebudete cítiť doslova ako v klietke. Korzet by mal byť pevný ale mal byť vám aj takpovediac „sadnúť“, aby ste sa v ňom cítila sebavedome a hlavne komfortne. Taktiež by vám mal byť oporou aj dlhšie ako len na 2 -3 hodiny. Dobrý korzet (ak nejde o korzet vyrobený z kože) by mal mať dýchateľnú a jemnú vnútornú vrstvu látky, aby ste sa v ňom zbytočne príliš nepotila. Preto si pred nákupom vždy prezrite, z akého materiálu sa skladá vnútorná vrstva korzetu.  

Pred nákupom korzetu si najprv prezrite jeho kvalitu

Hoci môžete byť v pokušení ušetriť pár drobných za cenu kvality, nerobte to, najmä nie vtedy, ak ste rozhodnutá používať korzet dlho a pravidelne. Lacný korzet by sa vám mohol rozpadnúť rýchlejšie ako by ste si priali. Kvalita korzetu je charakterizovaná materiálom, pevnosťou korzetu (nemal by sa vám trhať a nemali by ste pociťovať nepohodlie ani po dlhšej dobe) a samozrejme jeho kostice by mali byť vyrobené z kvalitných materiálov (ako sú špirálovitá či klasická oceľ).

kvalitný nákup korzetuPokiaľ však naozaj musíte šetriť peniazmi, radšej si počkajte na výpredaj alebo zľavu. Je to určite lepšie ako by ste po nákupe nekvalitného korzetu ľutovali, že ste neinvestovali do neho viac a potom pociťovali jeho lacnú výrobu na vlastnej koži.

Jedným z dobrých indikátorov kvality korzetu je to, ako dobre má spravené švy. Švy na korzete by mali byť hladké a bez akýchkoľvek voľne visiacich vlákien látky. Taktiež stehy na korzete musia byť konzistentné a pri nosení korzetu by nemali byť vidieť žiadne vlnenia či ryhy. Ďalším skvelým indikátorom kvalitného korzetu je to, či vzor v látke zodpovedá vzoru na predných švoch. Venujte preto pred nákupom korzetu pozornosť detailom nakoľko sa tak môžete pomerne ľahko vyhnúť nekvalitným výrobcom.

Pri výbere materiálov korzetu by sme mali zvážiť viacero faktorov ako sú látky, z ktorých je korzet vyrobený a materiál kostíc, ktoré sa v ňom nachádzajú.

Materiál korzetu

nakupovanie korzetu čipkovanéPokiaľ chcete dosiahnuť „luxusnejší“ vzhľad, určite si vyberte korzet zo saténu alebo brokátu. Satén sa veľmi dobre leskne pri vhodnom svetle a je to taký „upútavač pozornosti“. Brokát zas vyzerá naozaj honosne, módne až extravagantne.

Čipkovaný alebo sieťkovaný korzet nevydrží tak dlho oproti iným korzetom, avšak taktiež môže vyzerať naozaj pekne. Tieto korzety sú vyrobené zvyčajne len s jednou jedinou vrstvou látky a preto sa hodia skôr na teplejšie počasia. Oba korzety s týmito druhmi materiálov sa perfektne hodia navrch iného druhu oblečenia alebo len ako ozdoba pre trochu zábavy.

Pri výbere latexu alebo kože ako materiálu na korzet si musíte uvedomiť, že ide o materiály pod ktorými vaša pokožka nebude dýchať, takže sa nehodia na dlhšie nosenie alebo pri vysokých teplotách. Na druhej strane, vďaka nim dosiahnete nesmierne dramatický vzhľad, nehovoriac o tom ako sexi vyzerajú. Taktiež sú relatívne pevné a ľahko sa dajú umyť.

Odporúčané články a kolekcie TOP 10 čierne korzety a TOP 16 lacné korzety

Kostice korzetu

Asi jediná situácia, kedy sa vám oplatí ušetriť na korzete a kúpiť si ho s plastovými kosticami je vtedy, ak by ste ho nemali v pláne nosiť často, resp. len pár krát alebo vo výnimočných prípadoch. Je to taktiež vhodný variant, ak by ste si chceli obliecť korzet povedzme ako kostým na nejakú párty alebo inú príležitosť, ale nie ako seriózny kus odevu do vášho šatníka.

Vo všetkých ostatných prípadoch sa odporúča investovať do oceľových kostíc pre lepšiu stabilitu, pevnosť a oporu. Pred nákupom korzetu si preto zvážte tieto skutočnosti a dobre si prezrite, aký druh kostíc váš vybraný korzet obsahuje: má plastové či kovové kostice? A aký druh kostíc? Špirálovité (pre lepšiu flexibilitu)? Ploché (pre hladší povrch a menšie krivky)? Či ich kombináciu?

Typ korzetu

online nakupovanie korzetuTypy korzetov snáď netreba spomínať, nakoľko v tomto bode, kedy ste rozhodnutá ísť nakupovať už asi máte predstavu o tom, ako by mal váš korzet vyzerať. Treba však pri tom myslieť na pár vecí, ktoré stoja za úvahu.

Pokiaľ máte napríklad prsia väčšie ako DD, možno by ste mali zvážiť korzet cez prsia, ktorý vám rozhodne dokáže podať väčšiu oporu. Korzet pod prsia je vhodný skôr na každodenné používanie zatiaľ čo korzet cez prsia je podstatne flexibilnejší. Zvážte si preto váš štýl a potreby, ktoré by mal korzet spĺňať.

Samotný nákup korzetu

A dostávame sa na záver, kde môžeme prejsť už k samotnému nákupu. Tu sa oplatí spomenúť pár vecí, ktoré by ste mohli zvážiť. Prvou je pravdepodobne spôsob nákupu. Nakupovanie v on-line e-shope vám ušetrí neskutočné množstvo času, nehovoriac o tom, že je to rozhodne pohodlnejší spôsob nakupovania z domu. Tu si však dajte pozor na to, aby ste trafili, resp. vybrali si korzet, ktorý vám po doručení bude pasovať. Je to asi jediná a najrizikovejšia vec pri nákupe cez internet.

Na druhej strane pri osobnom nákupe máte možnosť si korzet hlavne vyskúšať a hneď na mieste budete vedieť, či vám bude korzet sedieť alebo nie. Je to o niečo prácnejšie ale môže sa vám to z dlhodobejšieho pohľadu vyplatiť.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button