Korzety

Najčastejšie otázky o korzetoch

Máte nejaké otázky o korzetoch a neviete sa dopátrať odpovede? V tomto článku si prejdeme pár najčastejších otázok o korzetoch, ktoré ženy zaujímajú. Odpovede na tieto otázky sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Čo je to korzet?

otázky o korzetochKorzety sú vyrobené z pevnej, avšak flexibilnej látky (ako je napríklad bavlna/satén/koža), ktorá je zosilnená kovovými kosticami (flexibilné kovové tyčky), ktoré slúžia korzetu na to, aby mu dopomohli zoštíhliť váš pás a zvýrazniť krivky a poprsie. Korzety sa zvyčajne sťahujú upevnením predného pásu (ide o časť korzetu, ktorý sa skladá z dvoch oceľových podpier, jeden s kovovými slučkami) a zaviazaním šnúrok na chrbte.

Korzety sú vyrobené tak, aby sa obopli a stiahli okolo vašej strednej časti torza a môžu siahať buď tesne pod prsia alebo cez prsia. Podľa vášho štýlu a preferencií sa môžu korzety nosiť buď na oblečení alebo pod oblečením. Existuje nespočetné množstvo druhov korzetov, ktoré môžu byť v rôznych štýloch a prevedeniach, či už s extrémnymi krivkami alebo nenápadnými zvýrazneniami vášho tela a slúžia pre najrôznejšie typy ženských tiel.

Ako dlho nosiť korzet?

čo je to korzetJedným z účelov korzetu je ten, aby vám pomohol zúžiť pás o pár centimetrov. Je to taktiež jeden z hlavných dôvodov, prečo je u žien korzet tak obľúbený.

V prvom rade však nemajte prehnané predstavy o tom, ako dlho budete korzet nosiť počas prvých týždňov. Pokiaľ ste úplná začiatočníčka, môže to byť pre vás skutočne nepríjemná skúsenosť, avšak čím dlhšie ho budete mať, tým to bude pre vás jednoduchšie, až si naň napokon zvyknete. V prvom týždni stačí, ako ho budete môcť nosiť na sebe aspoň 1-2 hodiny denne, kým si naň vaše telo zvykne.

Zvyčajne počas prvého týždňa to vzdá najviac žien, nakoľko to je pre ne príliš nepohodlné až v určitých prípadoch bolestivé. Avšak ak sa zvládnete prebojovať k prvým siedmim dňom, zaručene to pôjde už jednoduchšie.

Postupom času si môžete korzet nechávať na sebe dlhšie a dlhšie, až si nakoniec začnete sama všímať zmeny na vašom tele. Po dlhšej dobe sa ani nenazdáte a budete môcť nosiť korzet aj celý deň. Samozrejme berte všetko s mierou a zbytočne nosenie korzetu nepreháňajte. Pri optimálnom nosení (po dlhšej dobe a cviku) by ste ho mali nosiť max 8 hodín denne.

Kde kúpiť korzet

Väčšina kamenných obchodov so spodnou bielizňou má veľmi často v ponuke aj korzety, no najväčší výber a ponuku nájdete na internete. Krásne korzety nájdete v internetových obchodoch, ako je napríklad Astratex, Saxana, Amiatex a mnohé iné. Nižšie nájdete môj výber e-shopov, kde kúpite kvalitné korzety za dobré ceny.

Astratex

 

> Korzety

tabuľka veľkosti Saxana

 

> Korzety
Amiatex logo

 

> Korzety

 

Ako korzet funguje?

Pri správnom používaní vám korzet dokáže okamžite zmeniť tvar tela do tvaru „presýpacích hodín“.  To isté platí aj pre špeciálne „športové pásy“, ktoré vám v priebehu času pomôžu posunúť dočasne rebrá a orgány.

Niekedy môžu korzety viesť aj k úbytku váhy a schudnutiu, nakoľko môžu poslúžiť ako sťahovací pásik, vďaka čomu nebudete schopná skonzumovať také veľké množstvo potravy ako bez nosenia korzetu.

Je lepšie nosiť korzet na alebo pod oblečením?

Pri tejto otázke je odpoveď čisto len na vašej osobnej voľbe. Niektoré ženy nosia korzet len kvôli tomu, aby dosiahli ten legendárny tvar „presýpacích hodín“ na tele, iné majú rady korzety kvôli ich štýlu a prevedeniu a s obľubou v ňom chodia aj do spoločnosti.  V každom prípade vám však odporúčame nosiť medzi vaším telom a korzetom určitú vrstvu oblečenia/latky pre lepšie pohodlie a pre to, aby vaše telo mohlo pod ním dýchať.

Je lepšie nosiť korzet na alebo pod oblečením?

Pri tejto otázke je odpoveď čisto len na vašej osobnej voľbe. Niektoré ženy nosia korzet len kvôli tomu, aby dosiahli ten legendárny tvar „presýpacích hodín“ na tele, iné majú rady korzety kvôli ich štýlu a prevedeniu a s obľubou v ňom chodia aj do spoločnosti.  V každom prípade vám však odporúčame nosiť medzi vaším telom a korzetom určitú vrstvu oblečenia/latky pre lepšie pohodlie a pre to, aby vaše telo mohlo pod ním dýchať.

Ako správne vyčistiť korzet?

V prípade čistenia korzetu vám odporúčame ho zobrať do špeciálnej a skúsenej suchej práčovne. Za žiadnych okolností ho neumývajte, respektíve neoplachujte! Korzet môžete vyčistiť jedine jemným čistiacim prostriedkom a potom ho musíte nechať dôkladne vyschnúť. Po každom nosení ho odložte tak, aby sa vám „vydýchal“, respektíve prevetral. Stačí ho buď zavesiť alebo položiť cez stoličku.

Pred uskladnením sa uistite, že je kompletne suchý a neostala v ňom žiadna vlhkosť. Nikdy nesušte korzet na vonku pri priamom slnku nakoľko to môže poškodiť látku na korzete.

Aký je rozdiel medzi korzetom pod prsia a korzetom cez prsia?

Tieto dva typy korzetov sú celkom jasné už len z ich názvov. Korzety pod prsia siahajú tesne pod ženské prsia a môžu sa bez problémov nosiť pod oblečením. Korzety cez prsia môžu byť taktiež použité pod oblečením, avšak slúžia taktiež aj ako podprsenka.

A toto boli najčastejšie otázky o korzetoch, pevne dúfame, že sme vám odpovedali na vašu otázku a že budete mať jasnejšie v tom, prečo sú korzety takým zaujímavým druhom oblečenia.

Pozrite si aj článok TOP 3 sťahovacie korzety

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button