Korzety

Korzety pre moletky

korzety pre moletkyKorzety pre moletky sú niečo, čo sa stalo v súčasnej dobe hitom medzi mnohými celebritami (ako napríklad Kim Kardashian) ale aj medzi bežnými ľuďmi. Ženy, ktoré sú o niečo väčšie a nosia korzet sú obrazom bohyne v očiach mnohých ľudí. Niet sa čomu čudovať, veď žena v korzete už sama o sebe je niečím, čo vzbudzuje žiadostivosť pri mnohých mužoch. V tomto článku sme si pre vás preto pripravili pár tipov, ktoré by vám mohli pomôcť pri výbere toho správneho korzetu pre moletky.

Ak ste moletka a chcete korzet tak sa nemáte čoho obávať

korzety pre väčšie ženy a moletkyPokiaľ ste žena, moletka, ktorej je o niečo viac, potom máme pre vás dobrú správu: šanca, že si pri nosení korzetu budete môcť zúžiť pás viac ako menší človek je pomerne vysoká. Premýšľajte nad redukciou pásu ako nad percentuálnym množstvom: predstavme si 2 ľudí, ktorí si chcú zúžiť pás o 20 percent. Prvý má 24 palcový pás zatiaľ čo ten druhý má 38 palcový pás na tele.

Človek s 24 palcovým pásom si ho bude môcť zúžiť o 4,8 palca, čiže na 19,2 palcov. Druhý človek si však bude schopný zúžiť pás o neuveriteľných 7,6 palcov, čiže na šírku 30,4. Samozrejme záleží na množstve vášho viscerálneho a subkutánneho tuku, svalovej hmoty a pod., avšak je celkom vysoká šanca, že v prípade, že máte pás nad 34 palcov, budete môcť hneď od začiatku začať s korzetom, ktorý je o 5-6 palcov menší ako váš prirodzený pás na rozdiel od klasicky odporúčaných 3 – 4 palcových korzetov, ktoré sa predávajú bežne v predajniach.

Väčšie korzety znamenajú väčšie poprsie

Pokiaľ máte veľké prsia, môže byť celkom lákavé si objednať korzet cez prsia kvôli extra opore pre vaše telo, nakoľko takéto korzety vedia celkom uľaviť vášmu chrbtu. Avšak nie je to vždy ideálny nápad a môže byť pre vás vhodnejšie, keď si zakúpite na začiatku korzet pod prsia. Hlavným dôvodom je to, že s korzetom pod prsia sa vám bude lepšie dýchať a pohybovať, je o niečo praktickejší a ľahšie sa navlieka. Okrem toho takéto korzety stoja zvyčajne vždy o niečo menej ako korzety cez prsia.

Ak si kúpite korzet pod prsia, musíte ho nosiť oddelene spolu s podprsenkou. Zvyčajne sa odporúča mať vrch vášho konca na korzete aspoň o 1 palec menší ako je spodok vašej podprsenky. Je to kvôli tomu, aby ste predišli treniu medzi korzetom a podprsenkou. Alternatívne môžete nosiť podprsenku bez drôtu, ako sú napríklad športové podprsenky.

Pozrite si tieto TOP kolekcie korzetov: open bra, s kosticami, latexové a dámske erotické korzety

Korzety pre moletky neskryjú vaše telo

Pamätajte na to, že kusy vášho tela nezmiznú pod vaším korzetom – musia sa skrátka niekam presunúť. Preto sa pre mnohé ženy, ktoré si sťahujú korzet naozaj pevne (hlavne tie, ktoré sú o niečo väčšie), odporúča objednať si korzet s obvodom podprsenky a bedier cca o 1 palec väčší ako je vaša prirodzená miera. Je to hlavne preto, aby mali jednotlivé časti vášho tela kam ísť pod korzetom.

Čo sa týka tvaru korzetu – mali by ste nosiť korzety, ktoré zakrývajú väčšie časť vášho chrbta a celkovo sa pekne obopnú okolo celého vášho tela a vyhladia tak vašu siluetu.

Panely na korzete

Viac panelov vám pomôže si prispôsobiť tvar korzetu, vďaka čomu bude perfektne priliehať na každú časť vášho tela presne tak, ako to vy osobne chcete. Viac panelov taktiež pomáha rozdeliť extrémne krivky rovnomerne, čiže každý menší panel bude bližšie priliehať na vaše krivky na rozdiel od veľkých panelov v malom počte s extrémnymi rezervami v mierach.

Počet kostíc na korzete pre moletky

moletky a korzetyNiektorí výrobcovia korzetov odporúčajú mať kosticu každé 2 palce od tej ďalšej dookola celého pásu na korzete. To znamená že pri korzete s veľkosťou 36 palcov v páse by počet kostí nemal byť nižší ako 18 ale zároveň to pri 20 palcovom korzete to znamená, že ich bude mať len 10.

Z toho vyplýva, že korzety by nemali byť vyrobené rovnako. Keď si teda začnete objednávať korzet, mali by ste požadovať dvojnásobné množstvo kostíc (aj keď to bude asi celkom drahý špás), nakoľko to môže eliminovať vrásky a stuženie na látke korzetu, zlepšiť oporu vášmu telu a vyhladiť krivky okolo celého tela vďaka čomu to bude pre vás podstatne pohodlnejšie nosenie.

Ak si šijete korzet vy sama, mali by ste mať na každé 2 palce korzetu 1 kosticu.

Zdravie na prvom mieste 

Hoci to nie je bežné pri každej moletke, väčšie ženy môžu mať pomerne väčšie riziko hypertenzie (vysoký krvný tlak). V kombinácii so zvýšeným krvným tlakom, ktorý dostanete vďaka pevnému viazaniu na korzete, by ste mali zvážiť všetky okolnosti a byť pomerne opatrná. Neriskujte zbytočne a neviažte si korzet do extrémnych čísiel. Pokiaľ by ste počas viazania korzetu pociťovali nevoľnosť, mdloby, slabosť (hlavne na nohách a chodidlách), popr. by vaše srdce začalo biť o niečo silnejšie ako zvyčajne, povoľte si korzet a skontrolujte si svoj krvný tlak.

Korzety pre moletky sú niečo, čo stojí naozaj za vyskúšanie. Nebojte sa preto si zakúpiť takýto korzet a vyskúšať jeho nosenie. Ak nemáte s korzetmi veľa skúseností je možné, že to bude chvíľu trvať kým si na ten pocit zvyknete ale môžeme vám garantovať, že výsledok bude stáť naozaj za to.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button