Korzety

Najčastejšie problémy s veľkosťami korzetov

návody a pomoc na najčastejšie problémy s veľkosťami korzetovV tomto článku si prejdeme najčastejšie problémy s veľkosťami korzetov a ich riešenia. Existujú rôzne problémy s ktorými sa ženy počas nosenia korzetu bežne stretávajú. Riešenia sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Korzet sa zarezáva do pŕs

Váš korzet je príliš dlhý a predĺžené nosenie korzetu môže viesť k nepohodliu a to môže viesť k poraneniu pŕs (pri určitých prípadoch k poškodeniu implantátov pŕs). Jedným z príčin prečo sa to vo vašom prípade deje môže byť to, že máte pripevnený korzet príliš vysoko na tele. V takom prípade sa najprv uistite, či je váš korzet správne oblečený, vycentrovaný a v správnej polohe. Pokiaľ to bude nutné, radšej si korzet skráťte.

Korzet sa zarezáva do stehien

Váš korzet sa môže v niektorých prípadoch zarezávať do vašich bedier a niekedy až do stehien, hlavne keď sedíte po dlhšiu dobu. Uistite sa, že vám každá časť korzetu pasuje na každú časť vášho tela v správnej výške. Aj v takomto prípade sa môže stať to, že si budete musieť korzet skrátiť. Pokiaľ je pre vás korzet nepohodlný len keď sedíte, odporúčame vám používať kratšie korzety len počas pracovných dní (nakoľko vtedy zvyčajne budete sedieť najviac)

Korzet sa stáča

problémy s korzetmiV niektorých častých prípadoch sa stáva to, že korzet nie je pekne vystretý a rovný ale stáča sa a krúti čoraz viac a viac do jednej strany. Tento problém môže spôsobovať viacero faktorov: nerovnomerné napnutie šnúrok počas viazania, príliš veľká (alebo príliš malá) medzera medzi jednotlivými šnurovacími dierkami a pod.

V takom prípade sa najprv uistite, či máte tú správnu veľkosť korzetu (medzi jednotlivými šnúrkami by nemala byť medzera väčšia ako 8-9 centimetrov pri zviazaní). Pokiaľ všetko sedí, môžete vyskúšať toto riešenie: rozložte si nosenie korzetu na 2 týždne a zatiahnite šnúrky na ňom pomaly a rovnomerne zakaždým tak ako to kážu inštrukcie pribalené ku korzetu.  Pokiaľ však máte veľkosť medzery medzi šnúrkami pri zviazaní väčšiu ako 3,5 palca, mali by ste zvážiť výmenu korzetu za väčšiu veľkosť, aby sa daný problém už nevyskytol.

Pozrite si tieto kolekcie TOP 12 čipkované korzety a TOP 10 korzety bez kostíc

Bolesť rebier

Pokiaľ ste nováčikom v nosení korzetov, môžete pociťovať celkom silnú bolesť v oblasti rebier. V takom prípade sa odporúča, aby ste začali s nosením korzetu pozvoľna a nezaťahovali šnúrky na korzete tak pevne, až kým si na korzet vaše telo nezvykne. Taktiež môžete zvážiť určitú vložku k rebrám a bokom, aby ste zmiernili prvotné nepohodlie z nosenia korzetu.

Pár tipov na záver

korzety a ich problémyKeď už viete, aké sú najčastejšie problémy s veľkosťami korzetov, máme pre vás pár rád na záver, ako im môžete predísť. Už pri vyberaní veľkosti korzetu si dobre uvážte, aká veľkosť je pre vás tá pravá. Nevyberajte si dlhší alebo kratší korzet ako je váš štandard len pre to, aby ste v ňom vyzerali lepšie, nakoľko sa vám to neskôr môže vrátiť v podobe najrôznejších problémov. Vždy sa uistite, či na vás jednotlivé časti korzetu budú perfektne sedieť, či vás niekde nezarezáva alebo netlačí až príliš.

Taktiež vezmite do úvahy spôsob a intenzitu viazania korzetu, nakoľko zohráva asi najdôležitejšiu rolu pri nosení korzetu. Príliš silné stiahnutie môže viesť k nežiaducim výsledkom a naopak príliš jemné stiahnutie na nevhodnom type korzetu môže skončiť katastrofou. Vždy si dobre premyslite, či je daný korzet „ten pravý“ pre vás.

TAVE

Redakcia TAVE.sk je zložená z tímu autorov, ktorí sa snažia napísať čo najlepšie články, ktoré vám môžu pomôcť s každodennými činnosťami a problémami. Aktívne sa zaujímame o rôzne trendy a štýly vo svete módy, obliekanie, čistenie domácnosti a jednotlivé módne značky.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button